V84 Tahdit Kodu Nedir?

V84 Tahdit Kodu “180/90 İkamet Şartlı Vize” tahdit kodudur. Türkiye’ye vize muafiyeti ile giriş yapmış fakat vize muafiyeti süresinden daha fazla Türkiye’de kalmış yabancı sonrasında yasal başvuru için çıkış- giriş işlemi yapmak üzere vize ihlali cezasını ödeyerek ülkeden çıkış yapar. Daha sonrasında tekrar ülkemize havalimanı yada hudut kapısından girerken 180 günde  90 gün kalma kanunu ihlali nedeniyle 10 gün içinde ikamet alacağını beyan ve taahhüt ederek Türkiye’ye şartlı giriş yaparak tekrar ikamet izni almaması durumunda “Göç İdaresi Genel Müdürlüğü” tarafından idari kanun ihlalinden yabancının pasaport bilgilerine (DEPORT) yani Türkiye’den sınır dışı edilirken “Gümrük Muhafaza Müdürlüğü” tahdit kodu uygular.

Yabancının Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

V84 tahdit kodu yada diğer tahdit kodları genellikle T.C. bakanlığı izni ile kaldırılır ve girişine izin verilir. Bakanlıktan alınacak mahkeme kararı yada özel izinle kaldırılır. Hızlı ve yasal giriş yasağı kaldırılması konusunda sizlere alanında uzman ekibimizle profesyonel hizmet vermekteyiz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.