V70 Tahdit Kodu Nedir?

V70 Tahdit Kodu “Formalite Evlilik” diğer adı ile sahte evlilik tahdit kodudur. Türkiye’de yada yurt dışında Türk vatandaşı ile yapmış olduğu evliliğin gerçek olmaması yada belirli çıkar ilişkisinden kaynaklı yapılan sahte evliliğin tespit edilmesinden sonra “Göç İdaresi Genel Müdürlüğü” yada “Emniyet Genel Müdürlüğü” yabancının pasaport bilgilerine (DEPORT) yani Türkiye’den sınır dışı edilirken “Gümrük Muhafaza Müdürlüğü” tarafından konulur.

Yabancının Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

V70 tahdit kodu yada diğer tahdit kodları genellikle T.C. bakanlığı izni ile kaldırılır ve girişine izin verilir. Bakanlıktan alınacak mahkeme kararı yada özel izinle kaldırılır. Hızlı ve yasal giriş yasağı kaldırılması konusunda sizlere alanında uzman ekibimizle profesyonel hizmet vermekteyiz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.