Türkiye Giriş Yasağı Kaldırma

Türkiye’ye GİRİŞ 

2019 yılı ve geçmiş yıllarda bir çok yabancı uyruklu Türkiye’den vize ihlali, ülkeye kaçak giriş, fuhuştan, yasa dışı işlerde bulunan vb. kanunda belirtilen (adli veya idari) olarak nitelendirilen suçlardan birini işlediği tespit edilen yabancı ülkemizden sınır dışı edilmek üzere ülkeye giriş yasağı kodları dediğimiz ”tahdit kodları” konularak ülkemizden deport edilmiştir. Bu nedenle bir çok ülke vatandaşının en büyük sorunu yada isteği giriş yasağı / deport kaldırma yapılarak tekrar Türkiye’ye girmek istemektedir.

İçişleri bakanlığı; Emniyet genel müdürlüğü ve Göç idaresi genel müdürlüğü projesi olan idari tahdit kodları yabancının işlediği veya ihlal ettiği kanunlara göre deportu’nun kalkması ve ülkeye giriş yapabilmesi giriş yasağı koduna göre değişmektedir. İçişleri bakanlığı’nın çıkarmış olduğu genelge, kanun ve yönetmeliklere göre tahdit kodlarının yani giriş yasağının kaldırılması belirli başvuru yapıldıktan sonra bakanlığın değerlendirilmesi olumlu olması sonucunda deport kaldırma yapılabilmektedir.

Türkiye’ye Giriş Yasağı / Deport Nasıl Kaldırılır? 

Türkiye’ye giriş yasağı / deport (idari tahdit kodu) olan bir yabancının hiçbir işlem yaptırmadan önce mutlaka hakkında konulmuş giriş yasağı kodu nedir? , nasıl kaldırılır? , ne kadar sürede kaldırılır? , nereye başvuru yapılması gerekir? ,maliyeti nedir? , ücretleri nedir? diyerek ”pasaport deport sorgulama” yaptırması gerekir.

İKA Danışmanlık; alanında uzman göç danışmanı ve avukatlarımızla birlikte size %100 garantili ve güvenilir deport kaldırma/ giriş yasağı kaldırma yapabilmek için sizden herhangi noter tasdikli, tercümeli, apostilli belge ve evrak talep etmeden aynı gün içerisinde pasaport deport sorgulaması yapabilmektedir. Tek yapmanız gereken işlem bize +90 505 067 69 08 nolu WhatsApp hattımızdan pasaport fotokopisi göndermek ve işlem ücreti ödemenizden sonra aynı gün içerisinde tüm sorularınızın cevabı size verilecektir.

 

Yabancı uyruklu ülke vatandaşlarına konulan Türkiye’ye giriş yasaklarını kaldırmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Örneğin; Özel Meşruhatlı ve İstizanlı vize yada mahkeme yolu (sulh veya idari mahkemeleri)’ne dava açarak deport kaldırma yapılabilmektedir. Fakat İçişleri bakanlığı’nın yönetmeliği ve genelgelerine bağlı olarak bazı tahdit kodları yani giriş yasağı kodları ne işlem yapılırsa yapılsın, kaldırılmamaktadır. Bu tarz giriş yasakları konulan giriş yasağı süresi son erdikten sonra ülkeye giriş izni verilmektedir.

Sizde %100 GARANTİLİ ve GÜVENİLİR

TÜRKİYE’DEKİ GİRİŞ YASAĞINIZI KALDIRMAK İÇİN HEMEN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

  1. Mariiam diyor ki:

    Merhaba benim süresiz giriş yasağım olduğunu dün görendim . Öncesini anlatmak istiyorum,24-12-2014 senesinde bulunmamam gereken eve misafir gitmiştim orayı polis bastı ve bana fuhuş yazmışlar memlekete gönderdiler 5 sene deport aldım vizem de yoktu kaçak durumdaydım ama lakin çıkışta ceza paramı ödemem istedim ödetmediler havaalanı memurları,sonra çalışma iznine başvuru yaptım 2 sene ikisi de Red geldi. 2016 ekim ayında yasal olmayan yolla Türkiye cumhuriyetine giriş yaptım ve 8 ay sonra gittim karakola kendim teslim oldum tekrar memlekete gönderildim o zmn da ceza paramı ödetmediler ve 2 seneye yine deport ettiler . 09-02-2020 benim Türkiye’ye giriş yasağım olmadığını öğrendim Ç 135 yani ceza paramı ödeyip gireceğimi söylediler ,ben bu bilgileri almadan önce ailevi meselelerimden dolayı isim soyismi değiştirmem zorunda kaldım ama pasaport numara değişmemişti ayni eskisiydi ki o pasaportla Türkiye’ye giriş yaptım Sabiha Gökçen havaalanına ne yazıkki giriş yapamadan İNAD yolcu olarak tekrar gönderildim ,gelince hemen konsolosluğa başvuru yaptım neden böyle olduğunu ögrenmek için fakat sistemde gözükmüyordu ,yine havaalanından sorgulattım durumumu ordan tekrar Ç 135 çıktı gelmemde bi sakıncası olmadığını söylediler tekrar 14 Şubat 2020 gittim ve tekrar İNAD yolcu olarak gönderdiler ve öğrendim ki 09 Şubat 2020 de bana süresiz giriş yasağı koymuşlar ve 3760 tl para cezam 8926 olmuş . Şimdi ben ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım bana bi yol gösterebilir misiniz !? Konsolosluk tekrar çalışma vizesine başvuru yapmamı söylüyor 😞

Bir cevap yazın