Türk Vatandaşlığı Doğumla Nasıl Kazanılır?

TÜRK VATANDAŞLIĞININ DOĞUMLA KAZANILMASI

Doğumla kazanılan Türk vatandaşlığı, soy bağı veya doğum yeri esasına göre kendiliğinden kazanılır. Doğumla kazanılan vatandaşlık doğum anından itibaren hüküm ifade eder. 

Soy bağı 
Türkiye içinde veya dışında Türk vatandaşı ana veya babadan evlilik birliği içinde doğan çocuk Türk vatandaşıdır. 

Türk vatandaşı ana ve yabancı babadan evlilik birliği dışında doğan çocuk Türk vatandaşıdır. 
Türk vatandaşı baba ve yabancı anadan evlilik birliği dışında doğan çocuk ise soy bağı kurulmasını sağlayan usul ve esasların yerine getirilmesi halinde Türk vatandaşlığını kazanır. 

Doğum yeri 
Türkiye’de doğan ve yabancı ana ve babasından dolayı doğumla herhangi bir ülkenin vatandaşlığını kazanamayan çocuk, doğumdan itibaren Türk vatandaşıdır. 

Türkiye’de bulunmuş çocuk aksi sabit olmadıkça Türkiye’de doğmuş sayılır. 

HIZLI ve KOLAY TÜRK VATANDAŞLIĞI NASIL ALINIR?

İKA Yabancı Hukuk Danışmanlık vatandaşlık hakkında sizlere her zaman hızlı ve yasal çözümler sunar.Türk vatandaşı olmak isteyip T.C. kimlik almak isteyen yabancı ülke vatandaşı müşterilerimizin işlemlerini %100 garantili ve müşteri memnuniyeti ön planda tutarak gerçekleştiriyoruz.

YENİ ÇIKAN KANUNLA BEKLEMEDEN TÜRK VATANDAŞLIĞI İÇİN HEMEN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ!

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir Türk vatandaşlığı danışmanlık şirketidir. Türk vatandaşlığı işlemlerinde sizlere özel %100 gizlilik çerçevesinde hizmet vermekteyiz. Size özel imkân ve fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.