Tahdit kodu (deport – giriş yasağı) sorgulama

Türkmen Bakıcı Ajansı

Tahdit kodu sorgulama (Deport – Giriş yasağı)

Türkiye’den 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu yada yabancıların çalışma izni ile alakalı olan 6735 Uluslararası İşgücü Kanunu kapsamındaki maddeleri ihlal eden ve tespit edilen yabancılar Türkiye’ye terke davet edilerek sınır dışı yani deport  (giriş yasağı) dediğimiz işlem yapılmaktadır. 

Türkiye’de kanunu ihlal yabancılar duruma göre ceza ödeyerek yada ceza ödemesi yapmasına müsade edilmeden pasaportlarına gerekli tahdit kodları konulduktan sonra ülkeden sınır dışı / deport edilmektedir. 

Tahdit Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’den yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenlerden dolayı sınır dışı olan yabancıların Ülkemizdeki pasaport bilgi sistemine deport durumu V, Ç, N gibi harf ve 1-199 a kadar rakamlardan oluşan tahdit kodu eklenmektedir.

Tahdit kodları yabancının ülkeye giriş yasağı şekli ve süresini belirlemektedir.Örneğin; vize ihlali veya kaçak çalışan yabancı olması halinde kaç yıl deport edileceği ve nasıl kaldırılacağı deport sorgulama işlemi ile ögrenilmektedir.

İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık olarak sizlere aynı gün içerisinde pasaport deport sorgulama işlemini çok kısa sürede yaparak Türkiye’ye tekrar nasıl giriş yapabileceğinizi hakkınızda kaç yıl / sene süre ile deport uygulandığını veya hangi tahdit kodu konulduğunu 1 – 3 gün içerisinde bilgilendirmesini yapıyoruz. 

Deport (tahdit kodyu) sorgulama ve kaldırma konusunda %100 garantili hizmet almak istiyorsanız. Hemen bizi arayabilirsiniz.

Not: Deport sorgulama işlemi ücrete tabi olan bir danışmanlık hizmetidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir