Sınır Dışı (DEPORT) Kararı Nasıl Durdurulur?

Sınır Dışı (DEPORT) Kararı

Yabancı uyruklu ülke vatandaşları; Türkiye’de işledikleri adli suçlara göre veya ihlal etmiş olduğu kanun ihlali nedeniyle ikamet izni var yada yok olmasına bakılmaksızın ülkeden “GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ”ne bağlı olan “GERİ GÖNDERME MERKEZİ” aracılığı ile ülkeden sınır dışı (deport) edilmektedir.

SINIR DIŞI (DEPORT) KARARI DURDURULABİLİR Mİ?

EVET

Geri gönderme merkezlerinde bulunan işlediği suçun durumuna göre Yabancılar için verilen (Sınır Dışı “DEPORT” Kararları) durdurulabilir.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir göç ve hukuk danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini (sınır dışı “DEPORT” Kararı Durdurma” konularında %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Geri gönderme merkezi ile ilgili tüm işlemlerinizde alanında uzman avukat kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Geri Gönderme Merkezi Tarafından Verilen “DEPORT Kararı” Nasıl Durdurulur?

Yabancı uyruklu kişilerin ülke genelinde yapılan kontroller esnasında işlemiş olduğu kanun ihlali suçu nedeniyle Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan GERİ GÖNDERME MERKEZİ tarafından gerekli kontrol ve işlemlerin yapılmasının ardından yabancı uyruklu vatandaşlar belirli süre içerisinde SINIR DIŞI edilmesini sağlar. 

Sınır dışı yani deport kararları adalet bakanlığına açılacak dava veya ilgili kuruma dilekçe verilerek müracaat edilmesi sonucu yasal olarak geçici yada kalıcı olarak durdurulabilir.

Bazı “Sınır Dışı (DEPORT) Nedenleri!

Türkiye’de uygulanan rutin kontroller esnasında yada ihbar üzerine savcılık kararı ile yapılan baskın vb. durumlarda tespit edilen;

  • Türkiye’ye kaçak giriş yapan ve yaptıran yabancılar,
  • Türkiye’de ikamet izinsiz yaşadığı tespit edilen yabancılar,
  • Türkiye’de pasaport ve ikamet izni olmadan yaşadığı tespit edilen yabancılar,
  • Türkiye’de çalışma izinsiz çalıştığı tespit edilen yabancılar,
  • Sağlık bakanlığı tarafından kamu güvenliğini ve sağlığını tehdit ettiği tespit edilen hastalık taşıyan yabancılar,
  • T.C. devletinin yasak yani suç saydığı işlerde veya mekanlarda yakalanan yabancılar,
  • Türkiye’de herhangi adli veya idari suç işlemiş yabancılar,

ika yabancılar hukuk danışmanlık

Türkiye geneli GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kararı ile belirli nedenlerle GERİ GÖNDERME MERKEZİ’nde tutulan yabancılar hakkında verilen binlerce SINIR DIŞI “DEPORT” KARARI’nı yasal yollar durdurarak tekrar ikamet izni almasını veya süresiz olarak Türkiye’de rahatça yaşaması için gerekli koşulların oluşmasını sağladık. 

Sizde yakınlarınızın geri gönderme merkezinden çıkarılması ve deport kararının durdurulması konusunda vakit kaybetmeden bize başvuru yapabilirsiniz. Türkiye geneli alanında uzman avukatlarımız %100 garantili DEPORT (sınır dışı) kararı durdurma konusunda sizlere hizmet veriyoruz.

Bir cevap yazın