Pasaport deport sorgulama nasıl yapılır?

Deport Sorgulama ve Kaldırma 

Türkiye’den 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu yada yabancıların çalışma izni ile alakalı olan 6735 Uluslararası İşgücü Kanunu kapsamındaki maddeleri ihlal eden ve tespit edilen yabancılar Türkiye’ye terke davet edilerek sınır dışı yani deport dediğimiz işlem yapılmaktadır. 

Türkiye’de kanunu ihlal yabancılar duruma göre ceza ödeyerek yada ceza ödemesi yapmasına müsade edilmeden pasaportlarına gerekli tahdit kodları konulduktan sonra ülkeden sınır dışı / deport edilmektedir. 

Pasaport Deport Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’den yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenlerden dolayı sınır dışı olan yabancıların Ülkemizdeki pasaport bilgi sistemine deport durumu V, Ç, N gibi harf ve 1-199 a kadar rakamlardan oluşan tahdit kodu eklenmektedir.

Tahdit kodları yabancının ülkeye giriş yasağı şekli ve süresini belirlemektedir.Örneğin; vize ihlali veya kaçak çalışan yabancı olması halinde kaç yıl deport edileceği ve nasıl kaldırılacağı deport sorgulama işlemi ile ögrenilmektedir.

İKA Danışmanlık olarak sizlere aynı gün içerisinde pasaport deport sorgulama işlemini çok kısa sürede yaparak Türkiye’ye tekrar nasıl giriş yapabileceğinizi hakkınızda kaç yıl / sene süre ile deport uygulandığını veya hangi tahdit kodu konulduğunu 1 gün içerisinde bilgilendirmesini yapıyoruz. 

Deport sorgulama ve kaldırma konusunda %100 garantili hizmet almak istiyorsanız. Hemen bizi arayabilirsiniz.

 

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Khıdoyat hanım; Öncelikle deport sorgulama yaptırmak istediğiniz pasaport fotokopisi yada resmini 0505 067 69 08 numaralı whatsapp hattımıza göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca yapılacak işlemle alakalı danışmanlık ücretimiz ödendikten sonra sizlere aynı gün içerisinde pasaport deport sorgulama ve nasıl kaldırılacağı hakkında detaylı bilgilendirme yapabiliriz.
   İyi günler…

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar sorunuzdan anladığım kadarı ile Türkiye’ye giriş yasağı yani deportunuz kaç yıl yada kaç ay olduğunu ögrenmek istiyorsunuz. Deport sorgulama için whatsapp üzerinden bize pasaport bilgisi göndererseniz pasaport deport sorgulama yapabiliriz.

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Güzel hanım; Öncelikle pasaportunuza konulan DEPORT yani Tahdit kodu ” Türkiye’ye giriş yasağı’nın içeriği önemli!” Bazı tahdit kodları kaldırılmıyor ceza süresini yabancı ülkesinde geçirme mecburiyeti bulunmaktadır. Sizin öncelikle pasaport deport sorgulaması yapmamız gerekir. Sonrasında size en sağlıklı şekilde Türkiye’ye tekrar nasıl giriş yapabileceğinizi açıklayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.