Pasaport deport sorgulama nasıl yapılır?

vize ihlal ofisi

Deport Sorgulama ve Kaldırma 

Türkiye’den 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu yada yabancıların çalışma izni ile alakalı olan 6735 Uluslararası İşgücü Kanunu kapsamındaki maddeleri ihlal eden ve tespit edilen yabancılar Türkiye’ye terke davet edilerek sınır dışı yani deport dediğimiz işlem yapılmaktadır. 

Türkiye’de kanunu ihlal yabancılar duruma göre ceza ödeyerek yada ceza ödemesi yapmasına müsade edilmeden pasaportlarına gerekli tahdit kodları konulduktan sonra ülkeden sınır dışı / deport edilmektedir. 

Pasaport Deport Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’den yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenlerden dolayı sınır dışı olan yabancıların Ülkemizdeki pasaport bilgi sistemine deport durumu V, Ç, N gibi harf ve 1-199 a kadar rakamlardan oluşan tahdit kodu eklenmektedir.

Tahdit kodları yabancının ülkeye giriş yasağı şekli ve süresini belirlemektedir.Örneğin; vize ihlali veya kaçak çalışan yabancı olması halinde kaç yıl deport edileceği ve nasıl kaldırılacağı deport sorgulama işlemi ile ögrenilmektedir.

İKA Danışmanlık olarak sizlere aynı gün içerisinde pasaport deport sorgulama işlemini çok kısa sürede yaparak Türkiye’ye tekrar nasıl giriş yapabileceğinizi hakkınızda kaç yıl / sene süre ile deport uygulandığını veya hangi tahdit kodu konulduğunu 1 gün içerisinde bilgilendirmesini yapıyoruz. 

Deport sorgulama ve kaldırma konusunda %100 garantili hizmet almak istiyorsanız. Hemen bizi arayabilirsiniz.

 

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Khıdoyat hanım; Öncelikle deport sorgulama yaptırmak istediğiniz pasaport fotokopisi yada resmini 0532 463 2939 numaralı whatsapp hattımıza göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca yapılacak işlemle alakalı danışmanlık ücretimiz ödendikten sonra sizlere aynı gün içerisinde pasaport deport sorgulama ve nasıl kaldırılacağı hakkında detaylı bilgilendirme yapabiliriz.
   İyi günler…

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Güzel hanım; Öncelikle pasaportunuza konulan DEPORT yani Tahdit kodu ” Türkiye’ye giriş yasağı’nın içeriği önemli!” Bazı tahdit kodları kaldırılmıyor ceza süresini yabancı ülkesinde geçirme mecburiyeti bulunmaktadır. Sizin öncelikle pasaport deport sorgulaması yapmamız gerekir. Sonrasında size en sağlıklı şekilde Türkiye’ye tekrar nasıl giriş yapabileceğinizi açıklayabiliriz.

 1. Zeynep diyor ki:

  Merhaba ben turkiyede 1 sene kaldim ben kendim havalimana gelib memlekete geri dondum bana 5 sene giris yasagi vurdilar ama ben 3 sene sonra soyismimi deyistirib turkiye sinirina vardigimda beni girls yasagin var diye almadilar geri gonderdiler bana yinede 5 sene girls yasagi vurabilirmi acaba onu ovenmek istiyorum rica edsem 3 sene sonra vardigim ucin onu ovrene bilirmiyim

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar giriş yasağınız var mı? yok mu? sorunuzun cevabını doğru ve net verebilmemiz için pasaport deport sorgulama yapmamız gerekir. İsterseniz giriş yasağınız var mı kontrol etmemiz için 0532 463 2939 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

    • İka Danışmanlık diyor ki:

     Merhabalar Zeynep Hanım; ika danışmanlık olarak biz size Türkiye’ye giriş yasağı sorgulama yani hangi tahdit kodu ile deportunuz var konusunda, ne kadar süreli yasağınız var, nasıl kaldırılır ile ilgili tüm sorularınızın cevabını pasaport deport sorgulama sonrası verebiliriz. Bu işlemi biz sizin adınıza yaptırabiliyoruz. Bize ulaşırsanız size yardımcı olmak isteriz. İka Danışmanlık 0532 463 2939 arayın lütfen

 2. Aynur diyor ki:

  iyi günler giriş yasaki dolmadan bir daha türkiyeye gitdim ama havalimanindan geri gönderildim.pasaporta giriş iptal deye vuruldu.normalda ilk giriş yasağimdan 7yil keçmiş.artik giriş yapa bilirmiyim yoksa 2ci kes gitdiyim için süreni etkilemişmi?

Bir cevap yazın