Oturma İzni Uzatma Yapacakların Dikkatine

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir yabancılara hizmet veren vize ve oturma izni danışmanlık şirketidir. Yabancılara yasal ikamet ile ilgili tüm oturma izni belge işlemlerini %100 gizlilik çerçevesinde yapıyoruz. Size özel imkân ve fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Göç idaresi kanun ve yönetmeliklerine göre yabancılar; oturma izni uzatma yapabilmesi için, öncelikle geçerli yabancı sağlık sigortası yaptırması zorunlu hale getirilmiştir. e-ikamet  uygulaması üzerinden ikamet izni uzatma randevu ile başvuru yapmadan önce mutlaka sağlık sigortası poliçe numaranız hazır olsun. e-ikamet uzatma başvurusu yapan yabancılar, formdaki yazan İL GÖÇ İDARESİ‘ne PTT posta ile 5 iş günü iadeli taahhütlü olarak istenilen belgelerle birlikte sağlık sigortası poliçesinin imzalı ve kaşeli orjinali ile göndermesi zorunlu hale getirilmiştir.

3 Adımda Kolay Oturma İzni Uzatma Randevu ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

1 ADIM - ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Nisan 2018’de uygulamaya alınan yönetmelikle göç idaresi ikamet izni İLK BAŞVURU veya UZATMA randevusu alacak yabancılara, özel sağlık sigortası zorunluluğu getirildi.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ile oturma izni alınabilmesi için geçerli sağlık sigortası zorunluluğu getirildi.

– Kimler yabancı sağlık sigortası yaptırması gerekiyor?

– Sağlık sigortası poliçe süresi nedir?

– Sağlık sigorta poliçesini nereden yaptırabiliriz?

Sizler için detaylı bilgi vermek isteriz!

Esasen Kanun 2013’ün nisan ayında çıkmıştı.Fakat bazı maddeler 2018 Nisan ayında uygulamaya girdi. Yapılan önemli değişikliklerden biri ise ikamet izni alacak yabancılara, özel sağlık sigortası zorunluluğu getirilmesi.

Bu zorunluluk ile Türkiye’de, vizenin veya vize muafiyetinin tanıdığı süreden ya da doksan günden fazla kalacak yabancıların ikamet izni almaları, ikamet izni almak için de Türkiye’de faaliyet gösteren danışmanlık şirketlerinden yabancı sağlık sigortası yaptırmaları gerekiyor. Kısa dönem ikamet izni uzatma yapmak için bir yıllık sigorta yaptırmaları yeterlidir. 

YABANCI SAĞLIK SİGORTASI FİYAT LİSTESİ

HEMEN SATIN AL

2 ADIM - E İKAMET RANDEVU

İL GÖÇ İDARESİ‘den UZATMA randevu yada başvuru yapmak için; goc.gov.tr internet sayfasındaki e-ikamet uygulamasına gsm numarası veya e-mail kullanarak UZATMA seçeneği seçilerek giriş yapılmalıdır. Oturma izni uzatma başvuru formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. 

” Yanlış beyan yada formun hatalı doldurulması durumunda başvuru red edilecektir! “

İkamet izni uzatma başvuru formu eksiksiz ve doğru doldurulduğuna eminseniz! “TAMAMLA” butonu ile tamamladıktan sonra sistem sizi “MÜRACAAT BELGESİ” ekranına yönlendirecektir.

Uzatma Başvurusu Yapamıyorum! Diyorsanız…

Aşağıdaki belirtmiş olduğumuz değişiklik nedeniyle uzatma başvurusu yapamazsınız!

  • Medeni hal değişikliği (Evlilik, Boşanma vb.),
  • Adres değişikliği,
  • Pasaport değişikliği,
  • Anne adı veya Baba adı değişikliği,
  • İsim veya soyadı değişikliği,
  • Pasaport geçerlilik bitiş tarihi nedeniyle,
  • Teknik hata nedeniyle,

Nasıl çözebilirim diyorsanız. Hemen bizi arayın.

Uzatma başvuru formu eksik olarak doldurulduktan sonra form çıktısı alınmalıdır. Formun üst kısmında bulunan “randevu günü” ve “saati” kısmında “Randevu GİGM tarafından” belirleneceğine daire yazı bulunmaktadır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bir değişiklik yok! ve doğru tamamladığına eminseniz formu istenilen evraklar ile birlikte İL GÖÇ İDARESİ veya Grup Başkanlığı adresine PTT posta ile gönderme ile ilgili uyarı ekranı gelmelidir. Bu ekran gelmedi ise başvuru formunu yanlış doldurmuş olmalısınız. Bu durumda sizlere kalıcı ve yasal çözümler için bizi aramayı unutmayın.

İKAMET İZNİ UZATMA BAŞVURU FORMU

3 ADIM - İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER

Uzatma başvurusu yaparken, ilk başvurudaki yaptığınız işlemleri unutun. Aksine göç idaresine gitmeden uzatma başvurusu yapabilirsiniz.

İSTANBUL yada diğer iller için UZATMA başvurusu yaptığınızda yukarıda posta ile gönder ekranı gördükten sonra göç idaresine gitmeden PTT uygulaması sayesinde ikamet izni uzatma için gerekli istenilen belgeler ile eksiksiz olarak uzatma başvuru formundaki yazan “İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ” veya “Grup Başkanlığı” adresine 5 iş günü içerisinde İADELİ TAAHHÜTLÜ veya POSTA yolu ile göndermek zorundasınız.

Yabancılara vize, ikamet izni, çalışma izni, şirket kuruluş, evlilik işlemleri, öğrenim vb. diğer tüm işlemler Türkiye’de vize işlemleri hizmetlerimizin en önemli parçalarındandır. Şirketimizin alanında uzman göç danışmanları ve avukatları tarafından yürütülmektedir. Kurulduğumuz günden bu güne kadar ki sürede binlerce yabancı müşterimizin belge başvurularını doğru yaparak süreci başarılı ve güvenilir bir şekilde yapılmıştır. İKA ”Zaman Kazandır!” Boşa zaman kaybetmeyin! 

Bir cevap yazın