Oturma İzni Uzatma Başvurusu Yapacaklarına Dikkatine!

OTURMA İZNİ UZATMA BAŞVURUSU İPTAL Mİ GELECEK? RED Mİ OLACAK?

2020 yılı 6458 sayılı Kanun ve Yönetmelik de Yapılan Değişen Yönetmelik; kanunun 31-1 (e) bende kapsamında (Turizm Amaçlı Kalacaklar) çerçevesinde en fazla 1 yıl süreliğine “kısa dönem ikamet izni” düzenlenen yabancıların turizm dışında haklı gerekçeler sunarak yeni bir ikamet izni kalış nedeni olmaması halinde 01.01. 2020 tarihinden itibaren aynı amaçla ikamet izni başvurusu uygun görülmeyecektir. Amacına uygun olmayan yeni yapılan tüm başvurular RED edilecektir.

Oturma izini türlerinden olan turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni (short term residence permit) deki kanun ve yönetmeliğinde yapılan güncel değişiklik nedeniyle elinde bulunan turizm amaçlı ikamet izni sahiplerine göç idaresi müdürlüğü tarafından alınan karar ile turistik oturma izni uzatma yapılmayacaktır.

Türkiye’de Hangi İkamet İzni İle Yasal Olarak Yaşayabilirim? Kalabilirim? Çalışabilirim?

Şimdi peki nasıl ikamet izni uzatması yapabilirim? yada Hangi ikamet izni türüne başvuru yapmalıyım? diyorsanız. İKA Yabancı Danışmanlık olarak sizlere en uygun yasal kalabileceğiniz şekilde başvuru ve izin için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın