O-100 Tahdit Kodu Nedir?

O100 Tahdit Kodu “Semti Meçhul Yurda Giriş Yasaklı Sıgınmacı” tahdit kodudur. Türkiye’de genellikle sıgınmacı vb. BMYK çerçevesinde başvuru yaparken beyan ettiği adres de bulunmadığı şikayet, rutin kontrol yada vb uygulama esnasında adresinde olmadığı tespit edilen ve ülkeye girişi yasaklanmış sıgınmacı yabancılara “Göç İdaresi Genel Müdürlüğü” tarafından idari kanun ihlalinden yabancının pasaport bilgilerine (DEPORT) yani Türkiye’den sınır dışı edilirken “Gümrük Muhafaza Müdürlüğü” tahdit kodu uygular.

Yabancının Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

O-100 tahdit kodu yada diğer tahdit kodları genellikle T.C. bakanlığı izni ile kaldırılır ve girişine izin verilir. Bakanlıktan alınacak mahkeme kararı yada özel izinle kaldırılır. Hızlı ve yasal giriş yasağı kaldırılması konusunda sizlere alanında uzman ekibimizle profesyonel hizmet vermekteyiz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.