Kaçak Yabancılar Vize İhlali Cezası

Kaçak Yabancı Vatandaşlar İçin Vize İhlali Ceza Hesaplaması 

6458 sayılı YUKK gereği yabancı ülke vatandaşları pasaportlarına tanınmış olan vize muafiyeti süresinden daha fazla ikamet izni almadan Türkiye ‘de kalmışsa vize ihalili para cezası ödemek zorundadır.

Vize ihlali para cezasını ödemeden havalimanı yada hudut sınır kapılarından çıkış yapan yabancılar Türkiye’ye süreli olarak giriş yasağı (deport) uygulanmaktadır. Vize ihlali para cezasını ödemeyen yabancılar için durumuna bağlı olarak 1 yıl ile 5 yıl arasında DEPORT yani GİRİŞ YASAĞI uygulanır.

Vize İhlali Para Cezası Hesaplama 2019

Yabancının pasaport sahibi olduğu ülkeye göre değişmektedir. Vize ihlali ceza hesaplaması ikamet izni sahibi yada ikamet izinsiz olarak ceza bedelleri farklılık göstermektedir. Ceza hesaplaması yapılırken aşağıdaki belirtmiş olduğumuz ücret tarifesi uygulanmaktadır. 

 1. Türkiye’de kaçak kalmış olduğu gün sayısı,
 2. Değerli kağıt bedeli,
 3. Tek girişli vize harcı ilave edilerek hesaplanmaktadır. 

Örneğin; 30 gün kaçak kalmış ÖZBEKİSTANLI bir yabancı için hesaplama;

Aşağıdaki tabloda tüm ülkelerin kaçak kaldığı ay için ödemesi gereken rakamlar belirtilmiştir.

İlk ay için 50 $ dolar + 1 ay için 5 $ dolar = 55 $ dolar 

(günlük kur) 5,48 TL (MART 2019)

55 $ dolar = 301,4 TL 1 Aylık Vize İhlali Ceza Bedeli

301,4 TL + 569.80 Tek Girişli Vize Harcı = 871,2 TL

(1 Aylık Vize İhlali Ceza Bedeli + Tek Girişli Vize Harcı)

871,2 TL + 89 TL Değerli Kağıt Bedeli = 960,2 TL

(1 Aylık Vize İhlali Ceza Bedeli + Tek Girişli Vize Harcı + Değerli Kağıt Bedeli) rakamlar yabancının Türkiye’den çıkış yapacağı tarihe göre değişkenlik göstermektedir.

  • Sedat diyor ki:

   Merhaba eşim bulgaristan vatandaşı 4 5 tane vize ihlali yaptı paralarını ödedi bu cezaları yeniden ödeme yaparlarmı

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Sedat bey; sorunuz biraz karışık olmuş fakat anladığımız kadarı ile size cevap vermeye çalışacağız. Sizin anlatımınızdan anladığımız eşiniz 4,5 yıl gibi vize ihlali yaptı ve cezasını ödedi çıktı. Size tekrar ödetirler mi diye anladık. Konu bu ise vize ihlali cezasını ödeyen kişiden devlet tekrar bu parayı talep etmez. Saygılarımızla.

  • Necdet karaman diyor ki:

   Merhaba İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık ceza paralarıni sınır kapılarından ödeyebiliyormuyuz mesela sarp sınır kapısından

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Necdet bey; hudut kapılarında tabi ki vize ihlali cezalarınızı ödeyebilirsiniz.

  • Kayacan diyor ki:

   Ukrayna vatandaşı 1 ay vize ihlali yapmamız durumunda eğer çıkış yaparken tüm cezaları öder çıkış yapar isek 3 – 4 ay sonra tekrar girer iken sorun yaşar mıyız?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Kayacan bey;
   İlk defa ise sorun olmayacaktır. Ama daha vize ihlali tekrar edilmiş ise 180 günde 90 uygulaması ile şartlı giriş ile alınabilir veya amacına uygun vize ile giriş yapabilir.

  • Pakiza diyor ki:

   Mehraba, arkadaşım Ukrayna vatandaşı. 2018 yılında oturma izini için geç kaldığından dolayı oturma izinsiz Türkiye’de 8-9 ay yaşadı, ama Türkiye’den çıkış yaparken 250$ civarında para cezası ödedi. 2019 yılının 24 Şubat’ında Türkiye’ye yeniden geldi. Çalıştığı otele oturma izni yaptırmak için 200$ civarında para ödedi. Ama oturma izni yapılmadı. Otelin ödeme yaptığı şirket parayı aldı, oturma izni de yapmadı. Yani, arkadaşım şuan 6 aydır oturma izinsiz yaşıyor Türkiye’de. Kasım ayı gibi Azerbaycan’a gitmeyi düşünüyor. Türkiye’den çıkış yaptı zaman ne kadar para cezası ödeyecektir? Ve ödeme yaptıktan sonra istediği zaman Türkiye’ye giriş yapabilir mi? Yoksa giriş yapmak için bir süre beklemesi mi gerekiyor?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Pakiza hanım; hizmetlerimiz arasında olan çıkış – giriş işlemleri olduğundan sizleri ofisimize bekleriz. Talep etmeniz halinde çıkışınızla ve girişinizle alakalı size danışmanlık hizmeti vermekten memnuniyet duyarız.

  • Melek diyor ki:

   Iyi günler benim çalışma izinim bitti yerine oturuma izini alıyorum. 3 aylik randevu verdilar şu anda 1 buçuk ayı bitti randevumu daha 1 buçuk ayı var ve ben acilan memlekete gitmam gerekiyor nasil oluyor bi bilgi verirmisiniz. Cazo çikarmi geri girmamda bi sıkıntı olurmu

  • Arif akin diyor ki:

   Şartlı giriş yapan bir Özbekistan vatandaşı oturma izni almak için müracaat ettiğinde ( o tarihte) şuan için müracaatlar olumsuz oluyor. Şu aralar sıkıntılı deyip , 70 TL karşılığında üç aylık rahat dolaşa bilmesi için bir evrak yaptılar. Şartlı giriş ihlali üstünden 10 ay geçti. Çıkışta ne ceza öder. Ve hangi muidelerle karşılaşır. Bilgi verirseniz sevinirim. İyi calismalar

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Arif Bey; şartlı giriş yapmış yabancılar; V84 ŞARTLI GİRİŞ İHLALİ nedeniyle giriş yasağı konulmaktadır. Ayrıca formalite yapılan ikamet izni başvuru formuna atanan tarih de gidilmediği için ayrıca idari para cezasına tabi olunabilmektedir. Ayrıca burada kaldığı kadar vize ihlali cezası ödemek zorundadır. Ceza hesaplama için en sağlıklı bilgiyi havalimanı yetkilisi size sunacaktır.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar İnga hanım; 600 ile 750 tl arası bir cezanız olacaktır.Tam tarih belirtmediğiniz için ortalama hesaplama yapılarak verilmiştir.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Elmurod Qudratov; Vize ihlali ceza hesaplaması havalimanında yaptırabilirsiniz. Ülke vs belirtmediğiniz için yardımcı olmamız mümkün değil size. Üzgünüm.

  • Nicat diyor ki:

   Merhaba. 1yaşindaki kizimin oturumu bitti 2ay geç cikis yaparsa cezasi ne kadar? Azerbaycan vatandasiyiz

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; çıkışlarla ve cezalarla ilgili işlemleri hava limanında kolayca yapabilirsiniz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Sayın Murat bey; tam tarihleri ile hesaplanması gerekir. 1,5 yıl kalan diye bir net rakam alamazsınız.

  • Mehri diyor ki:

   Meraba benim kocam 5.10.2018 tarihinde istanbula giris yaptı 12.12.2018tarihta çıkış yaptı 72 tl ödemiş gitmiş 1sene gecti geri gelebilirmi

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; 72 tl bir ceza yok! türkmenistan vatandaşlarının sabit ücretleri arasında değil bu rakam, eşiniz ceza parasnın tamamına parası yetişmediği için muhtemelen deport edilmeyi isteyerek 72 tl deport bedeli ödemiştir.

  • Serhan diyor ki:

   Merhaba benim deportum vardı ama ben eğitim vizesiyle tekrar geri dönüyorum.Ne kadar para cezası var bilmiyorum?. Nasıl öğrenebiliriz ?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Ceza hesaplaması yaptırmanız gerekmektedir. Veya havalimanında girişte sizden talep edecekler sizden.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; pasaport deport sorgulama ile hakkınızda tahdit kodları ve ne kadar cezanız ögrenebiliriz.

  • Furkan diyor ki:

   Merhabalar, benim musefrlerim var bir bayan ve 2 çocuk 10ay turkiyede kalmiş (Tunuslu) onlarin vize suresi 3ay yaani 7ay vizesiz, ceza nekadar ve ayne gün gelebilir m ? Şünki turkiyede yaşicaklar artik utırma izni yapicaklar

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Furkan bey; öncelikle kişiler yasallaşması gerek, bunun içinde ülkemizden çıkış yapıp tekrar giriş yapmaları gerekmektedir.

  • Murat yücel diyor ki:

   Merhaba, eşim 18 10 2017 tarihinde giriş yaptı 3 ay pasaport vizesi vardı 18 ay vize ihlali yaptı Ukrayna vatandaşı 1 hafta sonra çıkış yapıcak nekadar ceza ödemeniz gerekiyor, teşekkürler iyi çalışmalar

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Murat bey; vize ihlali ceza hesaplaması için havalimanında hesaplama yaptırabilirsiniz. Saygılarımızla.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; havalimanı çıkış bileti görmeden ceza hesaplama yapmaz ve ödeme işlemine göndermez.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Aykhan; Türkiye’deki vize ihlali nedeniyle oluşan para cezası Türkiye’de havalimanı yda hudut kapısındaki maliye veznelerinden sadece ödenebilmektedir.Deport kaldırma yapılması gerek önce size sonra girerken ceza ödenmesi gerekir.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; ceza sorgulama ve ödeme işlemleri için havalimanında vize gümrük müdürlüğü size hizmet vermektedir.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Umida hanım; gidebilirsiniz fakat 5 yıl Türkiye’ye giriş yasağı konulur. Yabancı ceza parasını ödemeden çıkması durumunda idari tahdit kodu konularak deport edilir.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Ferhad bey; kartınız biteli 1,5 sene olduysa öncelikle 1,5 yıllık ceza parası ödeyeceksiniz! Eğer ki ödemeden çıkarsanız cezai işlem ve deport 5 yıl edileceksiniz. Sizin için Sınırda sorun bunlar olacaktır.

 1. read Alkhatib diyor ki:

  Merhaba .Ben lubnan vatandaşayım şubat ayında ikametım bıttı 4 ay kacak kaldım sonra lubnana cıkış yaptım havaalanında 500 lira ceza ödedim. 3 -4 gun sonra istanbula dondum 60 gunluk vizesız surem başlamiş oldu bir kaldım tekrar lubnana cıkış yaptım 3 gun kalıp dödum havalanında 60 gunluk vizesız surem oldugu halde benden yıne ceza aldılar 240 dolar .sordum bu nedir 4 ay kacak kaldıgın içindir dediler daha once ödedim dediğim halde kabul etmedıler.bu konuda benı aydınlatırsanız sevınırım saygılarımla

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar read Alkhatib; geçen sefer de yapmış olduğunuz ödeme dekontunuzu saklasaydınız, bu duruma maruz kalmazdınız. Biraz değişik bir durumla karşı karşıya kalmışsınız. Bu konuda sizi aydınlatacak kişi havalimanındaki memurdur. Saygılar.

 2. Anonim diyor ki:

  Merhaba ben gurcustan vatandaşiyam 15.05.2019 tarihinde turkiyeye giriş yaptim 05.10.2019 tarihinde çikiş yapmak duşunuyorum cezasi ne kadar olur ? Teşekuler

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Ceza hesaplaması net olması için havalimanında biletiniz ile vize ihlal ofisinden yapabilirsiniz. Ortalama olarak 1.300,00 – 1.500,00 TL arası cezanız olacaktır.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Sn Sanat; 33 ay çalışma izinsiz olduğunuzu devlet tespit etti mi? bunu belirtmemişsiniz. Eğer ki devlet tespit etmedi ise 33 ay kaçak kalmaktan göç idaresi ve havalimanı sınır kapısında idari para cezası ödeyerek sorununuz ortadan kalkabilir.

 3. Maya diyor ki:

  Ben 3yıl 2aydir Türkiye deyim 2,5senede 2019 ocak ayinde giriş çikiş yaptım Ukrayna’ya cezami ödedim şuan başvuru yaptim olumsuz dediler ne yapmam gerekiyor ikamet iznimi almam için Özb batandaşiyim

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Mert bey; ortalama olarak 1300 TL – 1400 TL arası cezanız çıkacaktır.

 4. rac diyor ki:

  merhabalar ben gürcistan vatandaşıyım 12.04.2019 de giriş yaptım 07.10.2019 çıkış yapmak istiyorum cezamı ödedikten sonra nezaman geri dönebilirim?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Sayın Rac; Cezayı ödeyerek çıkar ve V84 şartlı giriş izni kağıdı imzalayarak isterseniz. Hemen ertesi günde girebilirsiniz, fakat 10 gün içerisinde ikamet izni almak için başvuru yapıp işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Dilerseniz 3 ay memleketinizde kalarak vize sıfırlandıktan sonra vize muafiyeti süreniz kadar giriş yapar ülkemizde kalabilirsiniz. Tabiki konuya istinaden bu durumu çok sık yapan biri iseniz ne kadar kalırsanız kalın! Şartlı giriş ile memur sizi içeri kabul edebilir. Saygılarımızla…

 5. Hurshida diyor ki:

  Merhaba ben özbekistan vatandaşıyım ikkinci kezda kacak kaldim 1 sana 4 oy için ceza ne kadar olacakdır cezanı ödersem deport almicakmiyim yada kanç ay memleketimde kalacağım. Cevab için önceden teşekkür ederim. Hayirli bayramlar dilerim

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Hurshida Hanım; anlattığınız konudan anladığımız kadarı ile şartlı giriş yaptınız ve üstünden 1 sene 4 ay geçti ceza olarak ortalama olarak söylüyorum net bilgi akışı olmamasından dolayı 1900 – 2000 TL civarı cezanız çıkar ayrıca V84 ihlalinden dolayı V84 tahdit kodu konuldu ise işlem farklı olur konulmadı ise yapılacak işlemler farklıdır. Dilerseniz sizin için aynı gün içerisinde pasaport deport sorgulama yapabiliriz. Saygılarımızla…

 6. cafer diyor ki:

  merhaba. 2015ci yılda öğrenci ikamet izni aldım. 2017 eylül ayında ünivesiteden kayıtımı sildirdirdim ve vatanıma döndüm. 2018ci yıl temmuzda tekrar Türkiyeye giriş yaptım. ve bu yil üniversiteye başvurup kayıt yaptırdım. 8 aydır kaçak durumdayım. sorum. gidip eğer sınırda cezamı ödersem (öğrenci olduğum halde) giriş yasağı alma olasılığım var mı. Rusya vatandaşıyım. ve ya yasak konursa nasıl Türkiyeye döne bilirim . teşekkürler

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Cafer Bey; Sorularınızın cevabını pasaport sorgulama ile aynı gün içersinde cevap verebilirsiniz. Dilerseniz pasaport deport sorgulama yapabiliriz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Cafer bey; vize ihlali nedeniyle ilk kez KAÇAK sanız tabiki şartlı giriş çıkış yapabilirsiniz.

  • cafer diyor ki:

   son sorum. kaçak kalma süresi ne kadar olursa olsun yine de cezamı ödeyip sonra da ülkeye geri gire biliyorum yani? ve cezadan başka her hangi bir ücret odemek zorunda mıyım ?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Cafer bey; Kaçak süresi önemli değil, ülkeler arası anlaşmalara göre kaçak kaldığınız süreye göre giriş yasağı uygulanabilmektedir. İlk defa mı daha önce bir daha tekrarlanmış ve diğer durumlara göre ceza parası ödendiğinde her şekilde giriş yapamazsınız. Bazı tahdit kodları ceza parası ödense bile ülkeye giriş yasağı uygulanabilmektedir.

  • cafer diyor ki:

   az once şartlı giriş çıkış yapa bilirim diye yazdınız. şimdi giriş yasağı uygulanabilmekde yazıyorsunuz. lütfen net bir cevap verir misiniz bana? sorum şu: öğrenciyim ve 8 aydır kaçağım, sınırı geçip cezamı ödeyip Türkiyeye giriş yapa bilir muyum ?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Net cevap tabi ki veremeyiz.Ne olursa olsun diyorsunuz. Sonuçda kanun ihlaleri durumuna göre havalimanı yada hudut kapısındaki görevli memurlar size giriş yasağı uygulayabilir. Sonuçda net cevap almanız için pasaport sorgulaması yaptırmanız gerekir veya havalimanında çıkarken öncesinde sorabilirsiniz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; havalimanı yada sınır kapısında size ödemeniz ve ceza hesaplama için gümrük müdürlüğü hizmet verecektir.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; 1 ay için ödemeniz gereken ceza rakamını size havalimanında ki memur arkadaşımız bilgilendirecektir.

  • Yildiz diyor ki:

   Merhaba ben Özbekistan vatandaşiyim 7senedir burdayım kaçak durumdayım ceza parasi nekadar olur çok teşekkür ederim

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; ceza hesaplama konusunda özelden bize ulaşınız. 7 yıl vs diye hesap olmaz tarihlere göre daha önceki işlemlerinize göre vize ihlali cezaları değişkenlik gösterir. Danışmanlık hizmeti almak isterseniz. Bize ulaşabilirsiniz.

 7. Nozima diyor ki:

  Ben şartli giriş yaptım ve vize alamadım red verdıler suan bı seneye yakın kacak durumundayım burdan ceza parası ödeyerek Cıkarsam gerı giriş yapa bılırmıyım ve yasak durumu ne kadara olcak

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Nozima Hn; şartlı giriş yapan yani V84 dediğimiz 10 gün içerisinde ikamet izni alacağını beyan eden yabancı eğerki red alarak yada herhangi neden ikamet izni alamamış ise ülkede kaldığı süre kadar giriş yasağı uygulanabilmektedir. V84 tahdit kodu konulmuş ise pasaport bilgilerinize havalimanı ve göç idaresi sisteminde 1 sene için 1 yıl yada 2 yıl giriş yasağı uygulanabilir.

 8. Musa diyor ki:

  Merhaba , geçen sene Alman vatandaşı kızımı Türkiye’ye götürüp annemler bıraktım. Kızımı tekrar almaya gidince Sanırım süreyi aştığım için para cezası verdiler. Bir senedir yatırmadım. Acaba ceza faize binmişmidir.? Ortalama bir yılda faiz tutarı ne olur. HavaAlanında bu yüzden sorun yaşarmıyım ?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Musa Bey; ceza parasını ödemeden çıkış yabancı pasaportlu kişilere 5 yıl giriş yasağı uygulanmaktadır. Cezanın durumu ile ilgili durumu havalimanına giriş yaparken yetkili memur arkadaşlardan ögrenebilirsiniz. Deport kaldırma için size gerekli işlemler konusunda yardımcı olabiliriz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Gulsara Hanım; daha önce hiç ikamet izni aldınız mı? Eğer ki hiç ikamet izni almadan kaldıysanız ortalama olarak 2000 TL ile 2300 TL arası ceza parası ödemeniz gerekebilir.

 9. Mirjalol diyor ki:

  Merhabalar ben Özbekistanliyim ben 3 sene türkiyede oldum 1 senelik oturma iznim vardı gelirken ceza paramı ödedim kaç gün içinde Türkiye ye tekrar giriş yapabilirim

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Mirjalol; Öncelikle tam giriş çıkış tarihi belirtmediğiniz size net cevap veremiyoruz. Öncelikle sağlık hizmet verebilmemiz için sizleri ofisimize bekleriz.

 10. Mirjalol diyor ki:

  Merhabalar ben Özbekistanliyim ben 3 sene türkiyede oldum 1 senelik oturma iznim vardı gelirken ceza paramı ödedim kaç gün içinde Türkiye ye tekrar giriş yapabilirim teşekkürler

 11. Bahar diyor ki:

  Meraba Ben özbekistan vatandaşiyim 26 nisan 2019 yilin de türkiyi ye giriş yapmişdim 8 ekem 2019 tarihina kadar ceza parasi ne kadar olur önceden teşekkürler

 12. Halime diyor ki:

  MERHABA, ben Türkmenistan vatandaşıyım ve 14 gün vize ihlali olduğu için ne kadar ceza ödemem gerekir acaba, 19.07.2019 giriş yaptım 4.09.2019 geri gitmeyi düşünüyorum

 13. Jack diyor ki:

  Merhaba,
  Rus vatandaşı nişanlım. 90 gün Türkiye’ye gelmedik. Sonra Türkiye’ye 90 günlüğüne geldik. 60+30 diyorlar ama 30 nerde uzatılacak kimse bir şey dememiş. Bugün göç ofisinden biri “vize ile 90/180 kuralına göre, 180 gün gelmemesi gerekiyordu” gibi bir saçma bir şey dedi. Nedir bu işin aslı? Türkiye’de 90 gün bulunmayan bir Rus, vize muafiyeti ile 90 gün gelemiyor mu? Geldiyse 90 gün, ne kadar ceza ödeyecek?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Jack bey anlatımınızı tam detaylı bizi arayarak anlatırsanız. Biraz konu karışmış sanki sağlıklı bilgi verebilmemiz için lütfen arayın.

  • Jaloliddin diyor ki:

   Merhaba ben özbek vatandaşiyim 18ay dir burdaym şimda kaçak durumundaym ben şimda çikiş giriş yapmam lazim yaqin ölan hangi ökaya gide bilirim 1 aylim viza zamonim kalmiş

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Jaloliddin Bey; ofisimize gelirseniz, sizlere çıkış giriş işlemleri konusunda sağlıklı bilgilendirme ve yardımcı olabiliriz .

 14. ibrahim diyor ki:

  merhaba, ben türk vatandaşıyım.Eşim ile haziranda endonezyada evlendik.4 temmuzda istanbula giriş yaptık eşimin vizesi başladı ve 3 ağustosta da ikametgah için il göç idaresine başvuru yaptık. bize çıkış yaparsa ceza yer dedi. eşimin bileti 1 eylülde ama başvuru yaptık . ceza yersek hemen o anda ödeyebilir miyim? eşim geri dönerken bi sorun arz eder mi ? uçağı kaçırmaması için ne yapmalıyım aydınlatırsanız sevinirim?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Göç idaresi size gerekli bilgilendirmeyi yapmış zaten, ödeme konusunda da cezaları havalimanında maliye ofisinde ödeyebilirsiniz.Giriş ile alakalı süreci havalimanı ve göç idaresi birlikte yürütmektedir.Fakat her yabancının hakkı olan şartlı giriş hakkını kullanarak sorun olmadan giriş yapabilecektir.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Aslıhan hanım; arkadaşınızın hangi ülke vatandaşı olduğunu söylemediğiniz için sağlıklı bilgi vermek adına lütfen kişi nereli ve tam tarih yazarak sizi bilgilendirmeye çalışırız.

 15. Aigerim diyor ki:

  Merhaba ben kırgızistan vatandaşıyım
  Çalıştığım işyerinden 26 nisan tarihinde doğum yaptığım için ayrılmak zorunda kaldım. Türk vatandaşıyla evliyim
  İşten ayrıldıktan sonra herhangi bir kuruma başvuruda bulunmadım .herhangi bir ceza ile karşılaşırmıyım ?
  Ceza ile karşılaşırsam bu ne kadar olur .
  Ve bu süreçten sonra neler yapmalıyım ?
  Şimdiden teşekkürler🙏🏻

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Aigerim hanım; Hukuki danışmanlık hizmetlerimizden olduğundan sorunuz ofisimizde sizleri misafir ederek bahsettiğiniz konu ile alakalı sizlere danışmanlık hizmeti vermekten memnuniyet duyarız.

 16. Akzhan diyor ki:

  Merhabalar, ödemeler sadece havalimanda mı oluyorlar? Eğer türkiyeden karayoluyla çıkış yapsam nereye ödemem lazım olacak?
  Ceza ödedikten sonra çıkış yapmak zorunda mıyım? teşekkürler

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Akzhan; Hudut kapılarında da ceza ödeme yeri bulunmaktadır. Ceza ödedikten sonra çıkmama şansınız yok! Çıkmazsanız suç işlemiş sayılırsınız. Tahdit kodu ile sınır dışı edilirsiniz.

 17. Merdan diyor ki:

  Merhaba Özbekistan vatandaşı 1 ay önce özbekistana gitti kaldığı 8 ay için 1160 tele ceza parası çıktı. Para yetmediği için ödeyemedi.
  Deport kaldırmak için ne gerek toplam fiyatı ne kadar olur nasil olur kimden bilgi alabilirim

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Merdan; Ceza ödemeden Türkiye’den çıkan her yabancıya 5 yıl süre ile deport konulmaktadır. 5 yıl boyunca Türkiye’ye giriş yasağı kaldrmadan giremez. Deport kaldırma yani giriş yasağı kaldırma için lütfen bize telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

 18. zafer diyor ki:

  merhaba 2018ci yilin yazinda geldim. ve 12 aydır kaçak durumdayım. eskiden 2015-2017 ci yillarda 2 yillik ogrenci oturma iznim oldu. sınırda cezam sayılırken eski oturma iznimin önemi oluyor mu? zira ceza hesaplama programı “daha önce ikamet izni aldınız mı” diye soruyor.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Evet! Eski oturma izni olanlara ceza parası öderken bir miktar daha az öder.

 19. Hulya diyor ki:

  Selam
  Benim oglum avustralya vatandasi olarak vize ile turkiyeye giris yapti. Daha sonra ben onu kendi nufusuma kaydedip TC kimlik karti aldim.
  Ancak pasaporttaki soyadi ile TC kimlik soyadi farkli.
  Kacak olmamasi icin ne yapmak gerekiyor , lutfen aciklarmisiniz.
  Tesekkurler

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Hülya hanım; bize iletişim telefonlarımızdan elinizde kartların resmini gönderirseniz. Sizlere daha doğru ve sağlıklı bilgi verebiliriz.

 20. Roxana diyor ki:

  29.08.2019 da oturumum doldu. Yeni oturum için randevuyu 18.09.2019 a verdiler. 11.09.2019 da yurt dışına çıkmam gerekiyor. Çıkışta ceza uygulanır mı? Evetse kaç tl?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Roxana Hanım; elinizdeki evrakları gönderirseniz. İncelersek size daha sağlıklı bilgi verebiliriz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Syn Tebriz; Konu ile alakalı tam tarih bilgisi olmadığı için bilgi veremiyoruz. Kusura bakmayın.

 21. sedat diyor ki:

  merhabalar.
  benim eşimin annesi ve babası 2017 senesinde bize geldiler. ikamet başvurusunda bulunduk yalnız ikamet memuru ile tartıstık ve ikamet almadık. eşimin annesi 7 ay babası 5 ay vizesiz kaldı ve çıkarken ceza ödemeden çıktılar(çıkışta tekrar girerken ödeneceği söylenmiş). şimdi tekrar gelecekler. ne yapmamız gerekir? nasıl girebilirler Ülkemize? kolay gelsin.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Sedat Bey; ceza ödemesi yapmadan ülkeden çıkış yapan yabancılara 1 yıl ile 5 yıl arası giriş yasağı yani deport uygulanmaktadır. Ülkeye girmeden önce özel meşruhatlı vize alarak girmeleri gerekmektedir.

 22. Mert diyor ki:

  Merhaba,

  Eşim Meksikalı, kızımda Meksika pasaportuyla annesiyle birlikte İstanbul’a giriş yaptılar. E vizenin bitiş tarihinden itibaren 20 günlük bir fazladan kalma süreleri var.

  Kızımın Türk kimliği yanında. Kendisi 1 yıl 7 aylık. Kızım için ceza öder miyiz?

  Eşim için ise 20 günlük ihlalin para karşılığı ne olur? Ya da kendisi Türk ile evli olduğundan herhangi bir belge göstermesi cezadan muaf tutar mı?

  Giriş : 30 Ağustos
  Çıkış: 20 Ekim

  Saygılarımla

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Met bey; vize ihlali ceza hesaplaması havalimanında çıkışta yaptırabilirsiniz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; kızınızın Türk kimliği olması değil, konusu hangi ülke pasaportu ile girdiği önemlidir. Türk kimliği dışındaki tüm ülke vatandaşları vize ihlali durumunda ceza ödemektedir.

 23. guli diyor ki:

  merhaba ben ozbekistanliyim 18mart ayinda geldim oturma iznim vardi 27martde bitecekti randevi aldim evrekleri avukatim gonderdi bi habar alamadik gecen ay iptal diya mesac attik demisler mesac gelmedi avukatima sonra itiraz dilekcesi aldi 1ayda hal edecez dedilar simde evrekleri bulamiyorlar neden iptal oldu onuda soylemiyorlar ben ne yapmaliyim giris cikis yapmak istersem bi evrek hazirlayib oylemi cikacam olmazsa direk cikis yaparsam kacak duruma dusabilirmiyim ben basvuru yaptim ama bi eksik biseyi soylemiyorlar bu durumda ceza para odiycemmi oncelikle teşekkürler

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Sayın Guli Hanım; avukatınızla almış olduğunuz yola müdahil olmak adına avukatınızı izlemenizi tavsiye ettiği yolu takip ediniz.

 24. Mustafa diyor ki:

  Merhabalar,
  Eşimin annesi Kırgızistan vatandaşı. 22.10.2017 tarihinde Türkiye’ye giriş yaptı. 05.10.2019 tarihinde belirttiğiniz gibi vize ihlal ofisine gerekli cezasını yatırıp ülkeden çıkışını yapacağız. Sormak istediğim; yaklaşık 2-3 ay sonra tekrar Türkiye’ye geleceğinden 05.10.2019 tarihinde çıkış yaparken şartlı giriş taahhütnamesi yapacak mıyız? Şayet yapacaksak, taahhütnamenin tekrar Türkiye’ye girmek için belli bir süresi var mı?
  Saygılarımla,

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Mustafa bey; sorunuz biraz karışık olmuş ama anladığım kadarı ile girişte şartlı giriş ile girer fakat bu sefer de oturum almazsa sorun yaşarsınız.

 25. Gül yucel diyor ki:

  Merhaba 1 yaşındakikızım avusturya vatandaşı 80 veya 90 gunbsinir ihlali sebebiyle turkiyeden çıkarken 5 sene ceza kondu avusturya Türk konsolosluğuna harcını ödedim acaba bu 5 senelik giriş yasağı kalkarmi

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Gül hanım; pasaport sorgulaması yapılmadan kalkıp kalkmadığını veya nasıl kaldırılır? ile ilgili size direk verme ihtimalimiz olmadığı için sağlık bilgi alabilmeniz ve boşuna uçak bileti vs benzeri masraf yapmadan sorgulama yapılması gerekmektedir. Pasaport deport sorgulama için 0532 463 2939 numaralı whatsap hattımızdan sizlere yardımcı olabiliriz.

 26. Nigar diyor ki:

  Merhaba.Ben Azerbaycan vatandaşıyım.25.07.2017 tarihinde turkiyeye giris yaptim,05.11.2017 de cikis yaptim.Orda bana ceza kesdiler,ama cezayi odemedim.Deport olub olmadigimi bilmiyorum,cunki randevu almistim ama gidememistim.Şimdi deport olup olmadığımı nasıl öyrene bilirim ve eyer deportsam kalkması için ne kadar para ödemem lazım?

 27. Orazmyrat diyor ki:

  Turkmenistan vatandaşiyim 2013 de Turkiyeye geldim ve kaçak durumda kaldim ve 2019.09 çikiş giriş yaptim cezami ödedim ama geri döndügümde geçirmediler 180 günde 90 gün uygulamasının ihlali diye gittigim ülkeye geri gönderdiler bu ne demektir. Law no 6458 Article 11-1 yaziyor.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Orazmyrat; 5 yıl üzeri kalan yabancılara malesef şartlı giriş çıkış hakkı tanınmamaktadır. Muhtemelen pasaport sürenizde sorun da vardır. Ve ayrıca 6458 sayılı kanunun 11 maddesinin 1 alt maddesi ”Türkiye’de doksan güne kadar kalacak yabancılar, vatandaşı oldukları veya yasal olarak bulundukları ülkedeki konsolosluklardan geliş amaçlarını da belirten vize alarak gelirler. Vizenin veya vize muafiyetinin Türkiye’de sağladığı kalış süresi, her yüz seksen günde doksan günü geçemez.” demektir. yani vize süresinizi 5 yılın üzerinde aştığınız için Türkiye’de size giriş yasağı uygulamaktadır. Pasaport sorgulaması yapılır sonucuna göre size uygun giriş şekli neyse o şekilde giriş yapabilirsiniz.

 28. Nofel diyor ki:

  Azerbaycan vatandaşıyım 1 kere oturma iznim olmadığı için 20 gün süre verdiler sınırı geçmem için . Ama geçmedim 6 ay geçti üzerinden ne kadar cezası var. Toplam 1 yıldır Türkiyedeyim.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar
   Sayın Nofel; Türkiye’deki yapmış olduğunuz kanun ve vize ihlali nedeniyle tahdit kodları sistemi gereği göç idaresi tarafınızdan hakkınızda deport uygulaması yapılacaktır. Süre ile ilgili bilgilendirme alabilmeniz için pasaport deport sorgulaması yapılması gereklidir. Saygılarımızla.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Türkiye’deki bulunduğunuz süredeki kanun ihlallerine göre değişir. Her cezayı ödeyen tekrar giriş yapabilir veya deport olmaz diye bir kanun yoktur.

 29. Pasha diyor ki:

  Merhaba. 03.10.2019 tarihinde uzatma randevum vardı ama bazı nedenlerden dolayı gidemedim. ayın 4ü gitdiğimde kabul etmediler ve çıkış giriş yapmam gerektiğini söylediler. şimdi Gürcistana çıkış yaparsam ne kadar ceza ödemem gerek? 23.09da oturma sürem bitdi.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar
   Sayın Pasha; Türkiye’de yapmış olduğunuz vize ihlali ile ilgili ceza hesaplaması ÜCRETSİZ olarak havalimanında yapılarak size bildirilecektir.

 30. Azad diyor ki:

  Meraba ben Geçen ay 23/9/2019 unde randevu alıp va 24 evraklarımı teslim ettim.
  İkamet iznim 30/9/2019 da bitmiş.
  Bugub beni goç idaresinden aradılar ve senin başvurun 23 unde iptal olunmuş dediler
  Ceza uygulanacak dediler.
  Madem 23 unde iptal olmuş 24 unde nasıl hiç bişey demeden benim evraklarımı teslim almışlar
  İptal olmuşsa ben nasıl başvuru formu çıkartıp oraya teslim etmişimdir.
  Tamamen sistem hatası.
  Ve ustunden 3 hafta geçtikten sonra beni aramışlar başvurun iptal olmuş.
  Ben iran vatandaşıyım
  Tıp fakultesi bitirdim 1 sene için başvuru mu uzatma talebinde bulunmuştum
  Şimdi bana ne kadar ceza uygulanacak

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Azad Bey; pasaport deport sorgulama ile sorularınızın cevabını kolayca alabilirsiniz.

 31. Azad diyor ki:

  Meraba ben Geçen ay 23/9/2019 unde randevu alıp va 24 evraklarımı teslim ettim.
  İkamet iznim 30/9/2019 da bitmiş.
  Bugub beni goç idaresinden aradılar ve senin başvurun 23 unde iptal olunmuş dediler
  Ceza uygulanacak dediler.
  Madem 23 unde iptal olmuş 24 unde nasıl hiç bişey demeden benim evraklarımı teslim almışlar
  İptal olmuşsa ben nasıl başvuru formu çıkartıp oraya teslim etmişimdir.
  Tamamen sistem hatası.
  Ve ustunden 3 hafta geçtikten sonra beni aramışlar başvurun iptal olmuş.
  Ben iran vatandaşıyım
  Tıp fakultesi bitirdim 1 sene için başvuru mu uzatma talebinde bulunmuştum
  Şimdi bana ne kadar ceza uygulanacak

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Umut bey; yabancı şahıs üzerindeki deport kodları kaldırılmış yada kalkmış ise girişine mani durum yok ise sadece ceza parası havalimanına girişte ödenebilir.

 32. Sardor diyor ki:

  Merhabalar ben 17 ay istanbulda oturma iznsz kaldm yaptiramadm yani sadece en başta randevu yaptrmştm 2016 ocak ayinda turkiyeden çikerken ceza parasi odeyemedim. Aradan 3 sana geçti ben yasakmi yada deportmiyim şu an bilemiyorum,nasl gire bilirim tekrar turkiyeye, yada 17 ayli ceza parami istanbul havalimaninda odeye bilirmiym pasaportima deport yada yasak muhru yok ne yapmam gerekiyor yardimci ölurmüsnz

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar
   Sayın Sardor; Ceza pasasını ödemeden çıkan tüm yabancı uyruklu ülke vatandaşları 5 yıl giriş yasağı konularak ülkesine çıkarılır. Deport sorgulama ve sonrasında kaldırma işlemi ile tekrar Türkiye’ye girebilirsiniz diyebiliriz.

 33. Özgür akıncı diyor ki:

  İyi günler 🙂 size bir sorum olacak öncelikle.. ben bir rus vatandaşı ile evliyim (resmi nikah) vizesiz giriş yapıldı (rusya- Türkiye vize olmadığı için) 13.11.2018 tarihinde evlilik yaptık
  28.12.2018 Yurtdışına çıkış yaptı 104 tl
  ceza ödedik havalimanı da neyse
  10.01.2019 Türkiye giriş yaptı polis 10 gün randevu verdi giriş için pek anlamadim yaklaşık çıkış giriş tarihinden bu yana yılbaşında çıkış yapacak bir kısa süreliğine bir sorun yaşar mı tahmini ceza ne kadardır resmi nikahlı karım ? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Sayın Özgür akıncı; konuyu çok karışık anlattığınızdan ve anladığım kadarı ile havalimanı değil ama göç idaresi eşinizle ilgili idari ceza uygulayacaktır.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Sayın Özgür Akıncı; havalimanında vize ihlal ofisi sizin eşinizin 10 aylık cezasını hesaplayıp söyleyecektir.

 34. Naz diyor ki:

  Merhabalar Bulgaristan vatandaşıyım vize sürem 90 gündü ben 95 gün kaldım kapı kule de 799TL para cezamı ödedim ilk defa vize ihlali yaşadım acaba Türkiye Cumhuriyetine tekrar dan giriş yapabilirmiyim

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Sayın Naz hnm; net ve doğru cevap verebilmemiz için ve kapıdan geri çevrilmemeniz için pasaport giriş yasagı sorgulama yaptırmanızı tavsiye ederim.

 35. Özgür diyor ki:

  Merhabalar. Eşim rus. Türkiye de 10 aydır oturuyor. Vizesiz giriş yapıldı cezası ne kadardır. Ve ceza. Havaalanıda mi ödüyoruz

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Sayın Özgür bey; vizesiz derken vize muafiyeti ile mi girdi. Ceza havalimanında ödeniyor.

  • Özgür diyor ki:

   Rusya Türkiye vize geçmiyor zaten. Oturma izni yok. Resmi nikah üstüne 10 aydır cezası vardır elbet sizce tahminen ne kadardır

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; vize muafiyeti bitmiş biri vizesiz giremezken nası vize geçmiyor anlayamadım sizi. Ülkemizde 90 günden fazla kalan Rusya vatandaşları ülkesinde 90 gün kalmadan vizesiz gelemez ülkesinde beklemeden gelmek istiyor ise vize alarak gelebilir.Ülkeler arası ilk giriş de vize yok fakat 180 günde 90 gün kanunu var her iki ülkede de….

 36. Ali Emre diyor ki:

  Merhaba, Fransız bir arkadaşım 2 Ekimde ikamet iznine başvurdu. 90 günlük süresi 8 ekimde doldu. 4 Kasım’da 10 günlüğüne Almanyaya gitmek istiyor ne kadar ceza ödemesi gerekir?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Merak etmeyin ve endişe etmeyin. Başvuru formunda yazılı olan başvuru tarihi geçerlidir. Siz başvuru yaptığınız andan itibaren 90 günlük süre durur.İptal cevabı gelmediği sürece sorun bulunmamaktadır. Ayrıca kesinlikle olumlu oldu yada yabancı kimlik no çıkmadan yurt dışına çıkmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Çünkü idari ceza ve vize ihlali cezası ödeyerek çıkmak zorunda kalır. Dilerseniz size ikamet izni kartı onaylanıp onaylanmadığı veya yabancı kimlik no çıkıp çıkmadığı konusunda danışmanlık hizmeti verebiliriz. Kartınızın çıkıp çıkmadığı ve çıkmışsa yabancı kimlik no bilgilerini sizle paylaşabiliriz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; ceza paraları aya güne yıla göre değildir. Ülkeden ülkeye kaldığınız süreye vb. etkenlere göre farklılık gösterir. Öncelikle ülkenizin ne olduğunun bilinmesi ve hesaplama yapılması gerekir.

 37. müslüm diyor ki:

  Merhaba Azerbaycan vatandaşıyım öğrenci oturum izni 29ekim 2019 bitdi aralık 29na kadar kalırsam ne kadar ceza öderim? sarp sınırında cezamı ödeyib 1ay sonra tekrar giriş yapa bilirmiyim?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; öncelikle ceza hesaplama işlemini sınırda size memur arkadaşlar yapacaktır. Daha önceki işlemlerinizde size hizmeti biz vermediğimizden tekrar giriş yapabilirsiniz, dersek doğru olmayacaktır. Sizin geçmiş işlemlerinize bağlı olarak giriş yapabilir veya yapamazsınız diyebilirdik.Fakat sorununuz yoksa ise en kötü şartlı giriş ile giriş yapabilirsiniz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; tahminle iş yapılmaz, işinizi ciddi ve yasal yaptırmak için ya ofisimize yada vize ihlal ofisine giderek yapabilirsiniz.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Türkmenistan vatandaşları ile için ceza paraları standart olarak uygulanmaktadır. Fakat eski ikameti olan var ise fiyat biraz daha uygulanmaktadır. Cezanız ortalama 650 – 750 TL olacaktır.

 38. Erhan diyor ki:

  Özbekistan vatansı Bir arkadşım fuhuştan deport oldu ve geri gelmek istiyor deport oldugunda oturma iznivar di kaç sene deport ögrenmek istiyor nasıl yardimci olabilirsiniz

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Arkadaşınız için pasaport deport sorgulama işlemini avukatlarımızla yapar, sizlere aynı gün detaylı bilgisini verebiliriz.

 39. Hüsnü diyor ki:

  Eşim Rus vatandaşı. 5 yıllık evliyiz. İki çocuğumuz var, her ikisi de Türk vatandaşı. Türkiye’ye son giriş yaptığımızdan beri 66 gün geçmiş. Tek seferde 90 gün hakkımız var zannediyorduk. Yanılmışız. Ceza ödeyerek yarın çıkış yapsak, 20 gün sonra V 84 imzalamadan giriş yapıp, ikamet başvurusu yapabilir miyiz ?

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; aile ikameti başvurusu olacağı için göç idaresine danışarak çıkmadan yapma ihtimaliniz olabilir. Mutlaka çıkış yapmadan önce göç idaresine danışın.

 40. Amer diyor ki:

  Merhaba, Ben Sırbistan vatandaşıyım. Türkiye’de 1 ay 15 gün kacak kaldım. Bir hafta sonra Sırbistan’a döneceğim. Ödeyeceğim ceza ne kadar olur?
  Teşekkürler.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; ceza ve ödeme ile biletinizle birlikte gümrük muhafaza size detaylı bilgi verecektir.

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; ceza parası ödemeden giriş yapamazmısınız. Bu arada size ödemeden dolayı değilde diğer kanun ihlalinden konmuş başka bir kod yoksa ise çalışma izni alarak giriş yapabilirsiniz. Ama öncelikle size sağlıklı ve doğru işlem yapılabilmesi için mutlaka sorgulama yapılmasını tavsiye ederiz.

 41. Gokhan gul diyor ki:

  Mrb esimin ikamet izni var 14 suabtta bitti simdi rusyaya cikis yapicaz ve bidaha gelemyi dusunmuyoruz 1.5 aylik ihlal yaptik bunun cezasi nekadar tutar tekrar oturum izni almalimiyiz 2 ay icin

  • İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; ceza ödeme ve hesaplama işlemlerinizi havalimanında kolayca yaptırabilirsiniz.

 42. idd selemani diyor ki:

  Eşim en son 20 ocak 2017 gümrük kapısında ceza ödeyip üniversiteyi bitirmek için türkiyede kalma izin verilmiş olup 10 ekim 2020 tarihinde çıkış yapacak. Tahmini cezası ne kadar olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir