iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir oturma izni danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.

Yabancılar vatandaşı olduğu ülkenin, Türkiye ikili anlaşmaları gereği turistik yada iş amaçlı vize ile gelerek belirlenmiş vize muafiyeti süresi 30,60 yada 90 gün olan süreden daha fazla ülkemizde kalmak veya yaşamak isteyen yabancı göç idaresi e-ikamet sistemi üzerinden randevu alarak dosyasını teslim edip ikamet izni almak zorundadır.

Ayrıca ülkemize yeni gelen yabancı ilk kez ikamet izni başvurusu yapacak yabancı uyruklu vatandaşlar sadece turistik veya iş amaçlı gelenler değildir. Yabancı bay yada bayan’ın Türk vatandaşı ile evliliği, öğrenci vizesi alarak ülkemize eğitim amaçlı gelen, ülkesinde tedavisi bulunmayan hastalığın tedavisi için gelenlerde ilk kez ikamet izni (oturma izni) başvurusu yapmak zorundadır.

İlk kez ikamet (oturum) izini başvuru çeşitleri nelerdir?

1- Kısa Dönem İkamet İzni

2- Aile İkamet İzni

3- Öğrenci İkamet İzni

4- Uzun Dönem İkamet İzni

50% İNDİRİMLİ Sağlık Sigortası Fiyatları ve 299 TL‘den Başlayan fiyatlarla ile ikamet izni almak için hemen arayın!