İkamet izni uzatma başvurusu kaldırıldı mı?

Göç İdaresi – Uzatma Başvurusu! GÜNCEL DUYURU 2020 

2020 yılı 6458 sayılı Kanun ve Yönetmelik de Yapılan Değişen Yönetmelik; kanunun 31-1 (e) bende kapsamında (Turizm Amaçlı Kalacaklar) çerçevesinde en fazla 1 yıl süreliğine “kısa dönem ikamet izni” düzenlenen yabancıların turizm dışında haklı gerekçeler sunarak yeni bir ikamet izni kalış nedeni olmaması halinde 01.01. 2020 tarihinden itibaren aynı amaçla ikamet izni başvurusu uygun görülmeyecektir. Amacına uygun olmayan yeni yapılan tüm başvurular RED edilecektir.

Son bir-iki aydır çok konuşulan ve fakat uygulamaya geçileceği kesin olmayan, kanundaki yönetmelik maddesi kesinleşerek 01.01.2020 yılı yani yeni yıl itibari ile ilk başvuru dışındaki turistik oturma izni uzatma başvuruları RED edilecektir.

Tüm Yabancı Uyruklu Ülke Vatandaşlarının Dikkatine!

2020 yılı için oturma izinleri uzatma başvurusu RED konusu ile ilgili olarak en çok sorulan soruların başında peki şimdi ne yapabilirim? sorusu gelmektedir.

İKA Yabancı Hukuk Danışmanlık, 2005 yılından beri yabancıların Türkiye’deki yasal hakları ve yasal izinleri konusunda alanında uzman göç danışmanları ve avukatları ile profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Kanundaki değişikli kısmi ve ufak kısıtlayıcı bir şekilde olduğundan öncelikle merak etmeyin ve panik yapmayın! Tüm soru ve sorunlarınızın yasal çözümü biz de var! 

“Şunu açıklamak isteriz ki! Değişen kanundaki 31-1 (e) bendi “aile İkamet izni uzatma başvurusu” – “öğrenci ikamet izni uzatma başvurusu” yapacak kişileri etkilememektedir. Sizler için süreç normal bir şekilde devam etmektedir. Sistemdeki ve kanundaki yapılan değişiklik “kısa dönem ikamet izni” olan turizm amaçlı oturma izni sahibi olan yabancıların uzatma başvurusu için geçerlidir. Türkiye’ye yeni giriş yapmış olan yabancıları değişen kanun maddesi ilgilendirmemekte ve etkilememektedir.

Siz de ilk başvuru yada uzatma başvurusu yaparken %100 garantili ve olumlu sorunsuz oturma izni almak için hemen bizi arayabilirsiniz. Türkiye’de aile ikamet izni, öğrenci oturma izni yada diğer çeşitli kısa dönem ikamet izinlerinden birini almak için bizi arayabilirsiniz.

NOT: 6458 sayılı kanunun 31-1 (e) maddesine takılmadan sizde garantili ikamet izni almak yada diğer yasal çözümlerden faydalanmak için ofisimize gelerek %100 garantili olan başvuru şekillerinden birinden faydalanmak için bizden profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın