İkamet İzni Harç Ücretleri 2019

BİLGİLENDİRME:Göç İdaresi” yeni aldığı kararlar neticesinde İstanbul ilinde turistik kısa dönem ikamet izinlerine ve uzatma başvurularına getirdiği kısıtlamayı iptal etmiştir. Daha önce İstanbul’dan ev satın almayan, Türk vatandaşı ile evli olmayan yabancılara İstanbul da oturma izni verilmiyordu. Lütfen sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden sorunuz.

BİLGİLENDİRME 2: ”e-ikamet randevuuygulamasından yönetmelik kararı ile, ilk kez yada uzatma başvurusu yapacak yabancılar, ikamet izni için geçerli özel sağlık sigortası poliçe no ve yenileme no olmadan başvuru yapamayacaktır.

2020 İKAMET (OTURMA) İZNİ HARÇLARI ve ÜCRETLERİ

Türkiye’de ikamet izni fiyatları ve harç ücretleri, başvuru yapılacak kısa dönemli ikamet izni türlerine göre farklılık göstermektedir. Örneğin; aile ikamet izni, öğrenci ikamet izni ve turistik (turizm amaçlı) ikamet izni harçları 2020 yılında farklılık göstermektedir. 1.1.2020 tarihi itibari ile 2019 fiyatları %22.58 zamlı olarak uygulanacağı devlet tarafından resmi olarak açıklanmıştır. 

31.12.2019 tarihine kadar yapılan başvurular için harç ücretleri 2019 tarifesi üzerinden alınmaktadır. 01.01.2020 tarihinden itibaren başvuru sahiplerinden %22.58 zam oranı uygulanarak tahsil edilecektir.

GÜNCEL DUYURU – GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2020

2020 yılı 6458 sayılı Kanun ve Yönetmelik de Yapılan Değişen Yönetmelik; kanunun 31-1 (e) bende kapsamında (Turizm Amaçlı Kalacaklar) çerçevesinde en fazla 1 yıl süreliğine “kısa dönem ikamet izni” düzenlenen yabancıların turizm dışında haklı gerekçeler sunarak yeni bir ikamet izni kalış nedeni olmaması halinde 01.01. 2020 tarihinden itibaren aynı amaçla ikamet izni başvurusu uygun görülmeyecektir. Amacına uygun olmayan yeni yapılan tüm başvurular RED edilecektir.

01 Ocak 2019 tarihli resmi gazete de yayınlandı.

NOTER TASDİK ve TERCÜME ÜCRETi: 250 tl

E-İkamet Randevu, Vergi ve Harç Ödeme ve Dosya Takibi Ücreti: 299 TL

142 TL – 682 TL arası (Yabancının yaşına göre değişiklik göstermektedir) 

Not: 66 yaş altı yabancılar için zorunludur.

https://www.instagram.com/ikametizni/ sayfamızı takip edin! Fiyat listemizi; instagram profilinde @ikametizni etiketi ile paylaşan tüm yabancılara fiyat listesi üzerinden ekstra %10 İNDİRİM yapılacaktır.

HİZMET VERDİĞİMİZ İLLER

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce ‘de yaşayan tüm yabancılara 5 dk içinde özel sağlık sağlık sigortası numarasını 1 günde kargo ile adresine teslim ediyoruz.

HEMEN SATIN AL