Göç İdaresi Randevu Alacakların Dikkatine

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir yabancılara hizmet veren vize ve ikamet izni danışmanlık şirketidir. Yabancılara yasal ikamet ile ilgili tüm oturma izni belge işlemlerini %100 gizlilik çerçevesinde yapıyoruz. Size özel imkân ve fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

GÖÇ İDARESİ RANDEVU ALACAKLARIN DİKKATİNE!

Göç idaresi kanun ve yönetmeliklerine göre yabancı; oturma izni almak için, geçerli yabancı sağlık sigortası yaptırması zorunlu hale getirilmiştir. e-ikamet randevu uygulaması üzerinden ikamet izni başvurusu yapmadan önce mutlaka sağlık sigortası poliçe numaranız hazır olsun. E-ikamet randevu alan yabancılar İL GÖÇ İDARESİ‘ne randevu tarihi ve saatinde geçerli sağlık sigortası poliçesinin imzalı ve kaşeli orjinali ile gitmesi zorunludur.

3 Adımda Kolay Oturma İzni Nasıl Alınır?

1 ADIM - YABANCI SAĞLIK SİGORTASI

Nisan 2018’de uygulamaya alınan yönetmelikle göç idaresi randevu alacak yabancılara, özel sağlık sigortası zorunluluğu getirildi.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ile oturma izni alınabilmesi için geçerli sağlık sigortası zorunluluğu getirildi.

– Kimler yabancı sağlık sigortası yaptırması gerekiyor?

– Sağlık sigortası poliçe süresi nedir?

– Sağlık sigorta poliçesini nereden yaptırabiliriz?

Sizler için detaylı bilgi vermek isteriz!

Esasen Kanun 2013’ün nisan ayında çıkmıştı.Fakat bazı maddeler 2018 Nisan ayında uygulamaya girdi. Yapılan önemli değişikliklerden biri ise ikamet izni alacak yabancılara, özel sağlık sigortası zorunluluğu getirilmesi.

Bu zorunluluk ile Türkiye’de, vizenin veya vize muafiyetinin tanıdığı süreden ya da doksan günden fazla kalacak yabancıların ikamet izni almaları, ikamet izni almak için de Türkiye’de faaliyet gösteren danışmanlık şirketlerinden yabancı sağlık sigortası yaptırmaları gerekiyor. Kısa dönem ikamet izni için bir yıllık sigorta yaptırmaları yeterlidir. 

YABANCI SAĞLIK SİGORTASI FİYAT LİSTESİ

HEMEN SATIN AL

2 ADIM - E İKAMET RANDEVU

İL GÖÇ İDARESİ‘den randevu almak için; goc.gov.tr internet sayfasındaki e-ikamet uygulamasına gsm numarası veya e-mail kullanarak ilk kez başvuru seçeneği seçilerek giriş yapılmalıdır. Oturma izni başvuru formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. 

” Yanlış beyan yada formun hatalı doldurulması durumunda başvuru red edilecektir! “

İkamet izni başvuru formu eksiksiz ve doğru doldurulduğuna eminseniz! “TAMAMLA” butonu ile sistem sizi “RANDEVU ALMA” ekranına yönlendirecektir. İSTANBUL ili için sistem “OTOMATİK” olarak randevu tarihi ve saati vermektedir. Diğer iller için sistemde size özel sunulan saat ve tarihi seçmenize olanak sağlamaktadır.

İstanbul ili için başvuru formunun üst kısmında bulunan “randevu günü” ve “saati” kısmında “Randevu GİGM tarafından” belirleneceğine daire yazı bulunmaktadır. Randevu bilgisi aynı gün içerisinde yada ilerleyen günler içerisinde sistem size sisteme girmiş olduğunuz cep telefonun SMS yada E-MAİL adresinize bilgilendirme yapacaktır. 

GÖÇ İDARESİ RANDEVU FORMU

3 ADIM - İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL yada diğer iller için sistemin size belirlediği veya vermiş olduğu “RANDEVU GÜNÜ” ve “SAATİ” içerisinde ikamet izni için gerekli istenilen belgeler ile eksiksiz olarak “İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ” veya “Grup Başkanlığı” na bizzat giderek teslim etmeleri zorunludur.

Yabancılara vize, ikamet izni, çalışma izni, şirket kuruluş, evlilik işlemleri, öğrenim vb. diğer tüm işlemler Türkiye’de vize işlemleri hizmetlerimizin en önemli parçalarındandır. Şirketimizin alanında uzman göç danışmanları ve avukatları tarafından yürütülmektedir. Kurulduğumuz günden bu güne kadar ki sürede binlerce yabancı müşterimizin belge başvurularını doğru yaparak süreci başarılı ve güvenilir bir şekilde yapılmıştır. İKA ”Zaman Kazandır!” Boşa zaman kaybetmeyin! 

 1. Cengiz Tanrıvermiş diyor ki:

  Merhaba,
  Biz maalesef 10 günlük süreyi geçirdik. Sistem onay verdi sanıp işlemi bitirdik. Sonraki gün onay vermediğini anladık ama bize tanınan süreyi 1 gün ile aştık.
  Yinede harçları yatırdık. Ekran görüntüsü ile dilekçe ekleyerek dosyayı göç idaresine verdik.
  Çıkan sonuç muhtemelen RED olacak.

  Bunun bir yöntemi varmı varsa yardımcı olurmusunuz.

  İyi çalışmalar

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Cengiz Bey; konu ile alakalı durumunuzu göç idaresine rapor yada dilekçe ile bildirdiyseniz, göç idaresinden gelecek cevabı beklemeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için dilerseniz sizi ofisimize bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.