Filipinli bakıcı mı çalıştırmak istiyorsunuz?

Filipinli bakıcı çalışma izni nasıl alınır?

Yenidoğan bebek için filipinli çocuk bakıcısı çalıştırmanın ailelere kazandırdığı faydaları saymakla bitmez. Filipinli bebek bakıcısı; sahip olduğu eğitim, disiplin , yabancı dil (İngilizce) bilen, seyahat edebilme, yatılı kalabilen olması cazip geldiği gibi ailenin bakıcı tutma konusunda kararlarını olumlu yönde etkiliyor.

Filipinli bakıcı; evinde bebek ile çocuk bakımı konusunda bir çok ebeveyn ailenin tutmak ve çalıştırmak istediği İngilizce bilen bakıcı hizmeti sunan çalışandır.

Filipinli Bakıcı Getirme İşlemleri

Filipinlerden bakıcı getirme işlemleri, İşkur ile POEA lisanslı filipinli bakıcı ajansı POLO Lübnan tarafından akredite olmuş aracı firma olması gerekir. Filipinli bakıcı getirme hizmeti, yenidoğan bebeği olacak bebek veya çocuk bakıcısı tutmayı düşünen ailelerin tercihi olmakla birlikte dadı getirme işlemleri için bekleme süresi olan ebeveynler tarafından tercih edilmektedir.

Filipinli bakıcı getirme; ortalama 45 gün ile 3 ay arasında süren, aşamalı işlemleri olan yasal izin için vize başvuru danışmanlık hizmetleridir. Filipinli bakıcı getirme işlemlerinin aşamaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • İş Sözleşmelerinin İmzalanması 
  • Çalışma İzni Başvuru ve Değerlendirme (ONAY)
  • Eğitim ve Red Ribbon Sertifikası Başvuru 
  • POLO Lübnan Çıkış İzin Değerlendirme (ONAY)

Türkiye’deki Filipinli için Bakıcı Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Türkiye’deki bir filipinli bebek yada çocuk bakıcısı için bakıcı çalışma izni iki şekilde alınabilmektedir.

  1. İkamet izni ile Filipinli bakıcı çalışma izni başvurusu,
  2. Çalışma izni transfer ile Filipinli bakıcı çalışma izni başvurusu,

1. İkamet İzni ile Filipinli Bakıcı Çalışma İzni Başvurusu

Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği bulunan aktif izinli filipinli için edevlet üzerindeki çalışma izni otomasyonu üzerinden e-imza ile online başvuru yapıldıktan sonra istenen belgeler sisteme eklendikten sonra Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından olumlu olarak değerlendirildikten sonra kişinin çalışma izni kartı işverenin kayıtlı olduğu adrese gönderilir.

2. Çalışma İzni Transfer ile Filipinli Bakıcı Çalışma İzni Başvurusu

Türkiye’de filipinlinin çalışma izininin kayıtlı olduğu işverenin üzerindeki çalışma izni transfer yolu ile yukarıdaki gibi edevlet üzerindeki çalışma izni otomasyonu üzerinden e-imza ile online başvuru yapıldıktan sonra istenen belgeler sisteme eklendikten sonra Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından olumlu olarak değerlendirildikten sonra kişinin çalışma izni kartı işverenin kayıtlı olduğu adrese gönderilir.

Filipinli Bakıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button