Türkiye’de ev hizmetleri sektöründe çalıştırmak istediğiniz yabancı bakıcı, dadı, bebek bakıcı, çocuk bakıcı, hasta bakıcı veya yaşlı bakımı işlerinden birinde çalıştırılmak istediğiniz; yabancı uyruklu vatandaşlar için yurt içi veya yurt dışından başvuru ile çalışma izni alıyoruz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir çalışma izni danışmanlık şirketidir. Çalışma izinleri işlemlerinde sizlere özel %100 gizlilik çerçevesinde hizmet vermekteyiz. Size özel imkân ve fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.

Sizde yabancı bakıcı çalışanım için çalışma izni başvurusu yapmak istiyorum! diyorsanız.

Öncelikle yabancı şuan Türkiye’de ve ikamet izni kartı bulunuyorsa çalışma izinleri otomasyon sistemi üzerinden yurt içi başvuru seçeneğinden çalışma bakanlığına başvuru yapılmalıdır.

Eğer ki yabancı yurt dışında ise; ülkesindeki Türk dış temsilcilikleri vasıtasıyla ile alınan 2019 xxxx ile başlayan referans numarası almalıdır. İşveren; yabancı bakıcı için çalışma izni otomasyonu sistemini kullanarak yurt dışı başvuru seçeneği ile çalışma izni başvurusu yapabilmektedir.

Yabancıların Çalışma İzinleri Başvuru Sistemi yenilendi

Ülkemize çalışma maksadıyla yeni gelen yada ikamet izni yaşayan tüm yabancı uyruklu vatandaşlar, Türkiye’de çalışma izni almak için ecalismaizni uygulaması üzerinden başvuru yapmalıdır. Çalışma izni olmadan ticari işletme yada ev hizmetleri sektöründe çalıştırılan yabancı işçi için tüm işverenler cezai yaptırımla karşılaşır. İşveren mutlaka yabancı personel için çalışma izni başvurusu yapmalıdır. Çalışma izni bulunmayan yabancı uyruklu vatandaşların çalıştığı tespit edilmesi halinde hem işveren hemde işçi için cezai (para cezası) ve idari yaptırım uygulanmaktadır.

duyuru

DUYURU! 

YABANCI ÇALIŞMA İZİNLERİ BAŞVURU SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN ELEKTRONİK İMZA ZORUNLULUĞU GETİRİLMİŞTİR.

  • Yurtiçi yada yurtdışı yabancı çalışma izni başvurusu e-devlet sistemi üzerinden elektronik imza yani e-imza ile yapılması zorunludur.
  • Yeni sistemde işyerlerinin (Ev Hizmetleri Hariç) ilk kayıtları SGK e-bildirge sorumluları tarafından yapılacak olup, daha sonra bu kişiler sistem üzerinden şirketleri ya da kurumları adına başvuru ve işlem yapacak kişileri yetkilendirebilecektir.
  • Çalışma izni başvuruları elektronik imza ile yapılacağından Bakanlığımıza başvuru formu, dilekçe veya herhangi bir evrak gönderilmeyecektir.
  • Eski sistemde tamamlanmış ve evrakları teslim edilmiş başvuruların inceleme, değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri yine eski sistemden devam edecektir.
  • Eski sistemde henüz tamamlanmamış olan başvurular 26.02.2018 tarihinden itibaren pasif hale getirilmiş olup, bu durumda ki başvuruların yeni sistem üzerinden yapılması gerekmektedir.

TÜRKİYE'DE ÇALIŞMA İZNİ ÜCRETLERİ 2019

Resmi gazetede yayınlanan Ücretler Genel Tebliği’ne göre, Çalışma ve Oturma İzni takvimi aşağıdaki gibi güncellenmiştir.

ÇALIŞMA İZNİ HARÇ TUTARLARI SÜRE 2019 YILI HARÇ TUTARI KART BEDELİ
Süreli Çalışma İzin Belgesi 1 yıla kadar (1 yıl dahil) 761,10 TL 89,00 TL
Süresiz Çalışma İzin Belgesi 7612,70 TL 89,00 TL
Bağımsız Çalışma İzin Belgesi 7612,70 TL 89,00 TL

Not: Bir yıldan fazla süreli izinlerde her yıl için 761,10 TL harç alınır.

Tek vekalet ile E-İMZA hemde ”ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURU” işleminizi sizin adınıza yapıyoruz.

Çalışma izni danışmanlık hizmeti şirketimizin alanında uzman olduğu konuların başında gelmektedir, kurulduğumuz günden bu güne kadar ki sürede binlerce müşterimizin yabancı çalışma izni başvurularını yapıp süreci başarılı ve güvenilir bir şekilde yönettik. Sizde bizimle çalışmak ister misiniz?