E-ikamet Sigorta

E-ikamet sigorta nedir?

e-ikamet Sigorta Nedir?

Türkiye’de vize/vize muafiyeti süresi olan 180/90 günden daha fazla kalabilmesi adına göç idaresi (e-ikamet) sistemi üzerinden ikamet izni randevu alma ve başvuru formundaki sigorta bilgi ekranına girilmesi zorunlu olan poliçe no kısmını eksiksiz doldurabilmek için gerekli yabancı sağlık sigorta poliçesidir.

İkamet İzni İçin Sigorta Zorunlu mudur?

E-ikamet sistemi üzerinden yapılacak olan “AİLE OTURMA İZNİ” başvurusu dışındaki turizm, öğrenci vb. diğer tüm ikamet izinleri başvurusu için ikamet sağlık sigorta poliçesi zorunludur. Aile ikamet izni için ise destekleyicinin SSK yani SGK ‘dan aktif sigortası olması zorunludur. 

e-ikamet Sigorta nasıl alınır?

En uygun fiyatlara, 1dakika gibi kısa sürede eikamet sigorta yada diğer adı ile yabancı sağlık sigorta poliçenizi bizden alınır. Sadece pasaport foto ve adres bilgisini paylaşarak 1 dakika da poliçenizi jpeg yada PDF dosyası halinde imza/kaşeli şekilde teslim alabilirsiniz. Sigorta poliçesini bizden alan müşterilerimize, göç idaresi e ikamet randevu formunu doldurma ve alma işlemi tamamen ÜCRETSİZ olarak yapıyoruz. Aşağıdaki tablodan yaşınıza uygun olan ikamet sigorta ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve ikamet sigorta satın alma konusunda bizi arayabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigorta Nedir?

Türkiye’de göç idaresinden, oturma izni tezkeresi alma ve randevu başvurusu yapabilmek için “İş bu poliçe 10/05/2016 tarih ve 16 sayılı vize ve ikamet izni taleplerinde yaptırılacak sağlık sigortalarına ilişkin Genelge‘de belirlenen asgari teminatları içermek zorundadır” genelgesi ile yabancılar için çıkarılmış ikamet sağlık sigorta poliçesine denir. 

Rivalde Danışmanlık, e-ikamet sisteminden oturma izni tezkeresi randevu alma ve göç idaresi için randevu almada gerekli olan geçerli sağlık sigorta poliçe satın alma danışmanlık şirketidir.

e-ikamet sigorta fiyatları nedir?

En uygun fiyata ve ucuz ikamet izni için gerekli olan Türk Nippon 2022 sağlık sigortası fiyatları olup sadece online alımlarda uygulanmaktadır. 

Online” alımlara özel indirimli fiyatlar için bizi arayınız.

TÜRK NİPPON VE DEMİR SİGORTA (ONLİNE) E-İKAMET SAĞLIK SİGORTASI FİYATLARI 

Yaş Grubu (Age)  1.Yıl Prim (365 Gün) 2.Yıl Prim (365 Gün) 2 Yıllık Toplam  
0 – 15 Yaş (Age) 1.878 TL 2.808 TL 4.686 TL
16 – 25 Yaş (Age) 1.070 TL 1.606 TL 2.676 TL
26 – 35 Yaş (Age) 1.104 TL 1.656 TL 2.760 TL
36 – 45 Yaş (Age) 1.641 TL 2.461 TL 4.102 TL
46 – 50 Yaş (Age) 1.950 TL 2.475 TL 4.225 TL
51 – 55 Yaş (Age) 1.982 TL 2.973 TL 4.955 TL
56 – 60 Yaş (Age) 2.638 TL 3.957 TL 6.595 TL
61 – 65 Yaş (Age) 3.633 TL 5.449 TL 9.082 TL
66 – 69 Yaş (Age) 5.922 TL 8.883 TL 14.805 TL

2023 öncesi ONLİNE ALIMA ÖZEL SON İNDİRİM FİYATINI KAÇIRMAYIN! ARAYIN İNDİRİMİNİZİ ALIN!

Oturma İzni için Geçerli Sağlık Sigortası Şirketlerinin Fiyatlarının Listesi Aşağıdaki Gibidir.

E-İKAMET SİGORTA ŞİRKETLERİMİZ

 • TÜRK NİPPON SİGORTA A.Ş 
 • UNICO SİGORTA A.Ş.
 • ANKARA ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ
 • DOĞA SİGORTA A.Ş.
 • SOMPO JAPAN SİGORTA A.Ş.
 • AK SİGORTA A.Ş.
 • ALLIANZ SIGORTA A.Ş.
 • ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ
 • AXA SİGORTA A.Ş.
 • GÜNEŞ SİGORTA A.Ş.
 • NEOVA SİGORTA A.Ş.
 • RAY SİGORTA A.Ş.
 • ZİRAAT SİGORTA A.Ş.
 • ZURICH SİGORTA A.Ş.
 • MAPFRE SİGORTA A.Ş.
 • ORIENT SİGORTA A.Ş
 • GROUPAMA SİGORTA A.Ş.
 • EUREKO SİGORTA A.Ş.

E-İKAMET SİGORTA DANIŞMANLIK HİZMET BÖLGELERİMİZ

Avrupa Yakası: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

Anadolu Yakası: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

Türkiye Geneli: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon,  Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce’de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button