E-ikamet sigorta

İkamet Sigorta

e-ikamet Sigorta Nedir?

Türkiye’de vize/vize muafiyeti süresi olan 180/90 günden daha fazla kalabilmesi adına göç idaresi (e-ikamet) sistemi üzerinden ikamet izni randevu alma ve başvuru formundaki sigorta bilgi ekranına girilmesi zorunlu olan poliçe no kısmını eksiksiz doldurabilmek için gerekli yabancı sağlık sigorta poliçesidir.

İkamet İzni İçin Sigorta Zorunlu mudur?

E-ikamet sistemi üzerinden yapılacak olan “AİLE OTURMA İZNİ” başvurusu dışındaki turizm, öğrenci vb. diğer tüm ikamet izinleri başvurusu için ikamet sağlık sigorta poliçesi zorunludur. Aile ikamet izni için ise destekleyicinin SSK yani SGK ‘dan aktif sigortası olması zorunludur. 

e-ikamet Sigorta nasıl alınır?

En uygun fiyatlara, 1dakika gibi kısa sürede eikamet sigorta yada diğer adı ile yabancı sağlık sigorta poliçenizi bizden alınır. Sadece pasaport foto ve adres bilgisini paylaşarak 1 dakika da poliçenizi jpeg yada PDF dosyası halinde imza/kaşeli şekilde teslim alabilirsiniz. Sigorta poliçesini bizden alan müşterilerimize, göç idaresi e ikamet randevu formunu doldurma ve alma işlemi tamamen ÜCRETSİZ olarak yapıyoruz. Aşağıdaki tablodan yaşınıza uygun olan ikamet sigorta ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve ikamet sigorta satın alma konusunda bizi arayabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigorta Nedir?

Türkiye’de göç idaresinden, oturma izni tezkeresi alma ve randevu başvurusu yapabilmek için “İş bu poliçe 10/05/2016 tarih ve 16 sayılı vize ve ikamet izni taleplerinde yaptırılacak sağlık sigortalarına ilişkin Genelge‘de belirlenen asgari teminatları içermek zorundadır” genelgesi ile yabancılar için çıkarılmış ikamet sağlık sigorta poliçesine denir. 

E-ikamet Sigorta Fiyatları 2022

(1YIL GEÇERLİDİR)

Yabancı uyruklu ikamet izni için geçerli sigorta fiyatları 2022

 Yaş Aralığı  Fiyat
01 – 17 Yaş 200,00 TL
18 – 25 Yaş 125,00 TL
26 – 35 Yaş 160,00 TL
36 – 45 Yaş 180,00 TL
46 – 50 Yaş 280,00 TL
51 – 55 Yaş 320,00 TL
56 – 60 Yaş 450,00 TL
61 – 65 Yaş 750,00 TL
66 – 70 Yaş 1.100,00 TL

İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık, e-ikamet sisteminden oturma izni tezkeresi randevu alma ve göç idaresi için randevu almada gerekli olan geçerli sağlık sigorta poliçe satın alma danışmanlık şirketidir.

e-ikamet sisteminden oturma izni randevu alma ve tezkere için geçerli sağlık sigorta satın alma danışmanlık şirketidir.
İkamet Sigorta Danışmanlık – İSTANBUL KARİYER AKADEMİ DANIŞMANLIK

E-İKAMET SİGORTA DANIŞMANLIK HİZMET BÖLGELERİMİZ

Avrupa Yakası: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

Anadolu Yakası: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

Türkiye Geneli: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon,  Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce’de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir