Deport Nasıl Kaldırılır?

Türkiye’DEKİ DEPORT NASIL KALDIRILIR?

Bu makalemizde sizlere “DEPORT” – “Giriş Yasağınasıl kaldırılır? bunlardan bahsedeceğiz.

Türkiye’den öncelikle “DEPORT” yani “Sınır Dışı” neden edildiğiniz en önemli konuların başında gelmektedir. Türkiye’de ikamet izni veya çalışma izni sahibi olsanız dahi ihlal ettiğiniz kanun gereği veya işlediğiniz adli suçtan dolayı Türkiye Cumhuriyeti sizi “sınır dışı etme” hakkına sahiptir. 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu yabancıların Türkiye’de nasıl yasal kalabileceklerini açık ve net olarak belirtmiştir.

Yabancıların Türkiye’den Başlıca DEPORT (Sınır Dışı) Edilme Nedenleri!

 • Türkiye’de ikamet İzni olmadan yaşayan yabancılar,
 • Türkiye’ye kaçak giriş yapan yabancılar, 
 • Türkiye’de çalışma izni olmadan çalışan yabancılar, 
 • Türkiye’de geçimini meşru olmayan illegal sağlayan yabancılar,
 • Türkiye’de üst üste V84 Şartlı Giriş ihlali yapan yabancılar,
 • Türkiye’de yasal dışı (kamu güvenlik) tehditi oluşturan yabancılar,
 • Türkiye’de ikamet veya çalışma izni bulunan fakat; adli yada idari suç işleyen yabancılar,
 • Türkiye’de ikamet veya çalışma izinsiz yaşayan ve adli yada idari suç işleyen yabancılar,
 • Türkiye’de Geri Gönderme Merkezi tarafından 15 gün içinde ülkeyi terket tebliğ alan çıkış yapmayan yabancılar,

Türkiye’de DEPORT (Giriş Yasağı) Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde çıkarken hakkınızda hava limanı yada hudut sınır kapılarından çıkarken pasaportunuza konulmuş olan (DEPORT) Giriş Yasağı kaldırma konusundan yapılacak işlemler değişkenlik göstermektedir.

Belirli giriş yasaklarında süresi bittiğinde herhangi bir işlem yapılmadan Türkiye’ye direk giriş yapılabilmektedir. Bazı giriş yasaklarında ise; “özel meşruhatlı vize” almadan ülkeye asla giriş yapılamamaktadır.

Özel Meşruhat Vizeler Nelerdir?

 1. Evlilik Vizesi
 2. Öğrenci Vizesi
 3. Çalışma İzni Vizesi

Özel Meşruhatlı Vizeye Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz meşruhatlı vize veya istizanlı vize çeşitlerinden birine başvuru yapmadan önce mutlaka pasaport tahdit kodu sorgulama yada giriş yasağı sorgulama yapmadan başvuru yapmayınız. 

Şu konuda sizi ayrıca bilgilendirmek isteriz ki; yukarıda bahsedilen özel meşruhatlı vize türlerine başvuru yapıldığı takdir de %100 “DEPORT KALDIRMA” yani  “GİRİŞ YASAĞI” kaldırma hakkı sağlayacağı hakkında kesin kanun maddesi bulunmamaktadır. Ayrıca bazı giriş yasakları mahkeme yolu ile de kaldırılabilmektedir.

Türkiye’den sınır dışı edilen yabancılara; 3 aydan başlayan ve süresiz olmak üzere ülkeye giriş yasağı uygulanabilmektedir. İşlediği suça bağlı olarak ortalama verilen giriş yasakları 3 ay ile 5 yıl arasında değişmektedir.

Türkiye’ye giriş yasağınız ne zaman biteceği veya hangi tahdit kodları ile sınır dışı edildiğinizi 24 saat içerisinde öğrenmek istiyorsanız. Hemen bizi arayabilirsiniz. 

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Sayın Nafisa hanım; öncelikle neden deport olduğunuzu yazmadığınız için size bu konuda yanlış bilgilendirme yapmamak için konu ile alakalı size bilgi veremiyoruz. Kusura bakmayın. Öncelikle bize vize ihlali, ikamet izni iptali, kaçak çalışma vb. nedenlerle deport edilip edilmediğinizi bildirirseniz.Sizlere doğru ve kalıcı bilgi verebiliriz. Neden deport olduğunuzu bilmiyorsanız. İka Danışmanlık olarak aynı gün içerisinde pasaport sorgulaması yaparak neden deport olduğunuz ve çözümleri hakkında bilgi sunabiliriz. Saygılarımızla.

 1. Feruza diyor ki:

  Iyi günler ben 2018 yılında şartlı giriş yaptim ama ikamet izni alamadım şartli gurişdan sonra 17 ay kacak olarak kaldim şimdi uçak bileti aldım bana deport yapacaklar dimi

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Feruza hanım; öncelikle geçmiş olsun diyelim sizlere, uçak biletini nereye aldınız? Ceza paranızı ödeyecek misiniz? Bunlar deport olup olmayacağınızı etkileyecektir. Detaylı bilgilendirme yapmadığınız için üzülerek kapsamlı bilgilendirme yapamıyoruz.

   • İka Danışmanlık diyor ki:

    Merhaba Marwa Durdiyeva; öncelikle pasaport deport sorgulama için bize 0505 067 69 08 nolu telefonlarımızdan pasaport fotokopisi göndermeniz ve işlem ücreti ödedikten sonra sizlere detaylı ve kapsamlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.

 2. talat diyor ki:

  iyi gunler Azerbeycan vatandasiyim gecen sene izinsiz calistim 1 senelik sinir disi oldum cezami odedigim icin 1 sene surem bitdigine eminim turkiyede ogrenciyim simdi gelirsem sinir kapisinda sorun yasarmiyiim ?

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Shenol; size pasaport deport sorgulaması sonucu %100 garantili ve net çözümle alakalı bilgi verebiliriz. Deport olma nedeni nedir?

 3. Nigar hesenova diyor ki:

  Ben 3 aydan fazla kaldim ve oturma iznim olmadan siniri gecince para gecirmedim o yuzden 5 yil depord oldum simdi donmek isdiyorum deprodum nasil kaldira biliriz?

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Nigar hesenova hanım; eğerki vize ihlali nedeniyle kendi isteğinizle çıkarken ceza parası ödemediğinizden deport olduysanız. Hızlı bir şekilde deport kaldırma işlemi yaparak Türkiye’ye giriş yapmanızı saglayabiliriz. Bizi arayın 0505 067 69 08

 4. Muhabbat diyor ki:

  Merhaba benim esim 2 sana turkiyada kacak kaldi ceza parasini odamadan memlekete gitdi deport vurmuslar deporti kaldirabilirmisiniz

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Muhabbat hanım; tabiki ceza parası ödemeden çıkmış yani vize ihlali nedeniyle deport olan yabancı vatandaşların tekrar Türkiye’ye girmesi için gerekli olan deport kaldırma / giriş yasağı kaldırma işlemini yapmaktayız. Ofisimize gelerek yada 0505 067 69 08 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

 5. Shenol diyor ki:

  2007 senesinde Istanbula giris yaptim ve 2016 senesinde kendi istegimle cikis yaptim ve bu 9 senede kacak durumda kaldim o sebeple deport oldum ve tekrar giris yapmak istiyorum ve hicbir sekilde suca falan karismadim yardimci oldugunuz icin simdiden tesekkurler… IKA DANISMANLIK calisanlarina.

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar
   Sayın Shenol; Tabiki; Türkiye’ye giriş yasağınızın kaldırılması konusunda sizlere %100 güvenilir ve garantili deport kaldırma / giriş yasağı kaldırma yapabiliriz. Lütfen bize şirket telefonumuz olan 0505 67 69 08 nolu telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 6. Murat diyor ki:

  Selam ben 2017 senesinde Türkiye’den ceza paramı ödeyerek çikiş yaptim Türkmenistana şimdi nasıl geri dönüş yaparım yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar
   Sayın Murat; Türkmenistan’dan çıkışınızla alakalı bizim Türkiye’den bir işlem yapmamız mümkün değildir. Ülkenizdeki gümrük ve çıkış işlemleri konusunda yetkili merci ülkenizdir. Türkiye’den deport olmadıysanız Türkiye’ye 30 günlük vize muafiyeti ile yada şartlı giriş ile girebilirsiniz. Ceza parasını ödemeniz sizleri kurtarmıyor her zaman önemli olan kalınan süre ve uyulmayan kurallardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.