Deport Nasıl Kaldırılır?

Türkiye’DEKİ DEPORT NASIL KALDIRILIR?

Bu makalemizde sizlere “DEPORT” – “Giriş Yasağınasıl kaldırılır? bunlardan bahsedeceğiz.

Türkiye’den öncelikle “DEPORT” yani “Sınır Dışı” neden edildiğiniz en önemli konuların başında gelmektedir. Türkiye’de ikamet izni veya çalışma izni sahibi olsanız dahi ihlal ettiğiniz kanun gereği veya işlediğiniz adli suçtan dolayı Türkiye Cumhuriyeti sizi “sınır dışı etme” hakkına sahiptir. 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu yabancıların Türkiye’de nasıl yasal kalabileceklerini açık ve net olarak belirtmiştir.

Yabancıların Türkiye’den Başlıca DEPORT (Sınır Dışı) Edilme Nedenleri!

 • Türkiye’de ikamet İzni olmadan yaşayan yabancılar,
 • Türkiye’ye kaçak giriş yapan yabancılar, 
 • Türkiye’de çalışma izni olmadan çalışan yabancılar, 
 • Türkiye’de geçimini meşru olmayan illegal sağlayan yabancılar,
 • Türkiye’de üst üste V84 Şartlı Giriş ihlali yapan yabancılar,
 • Türkiye’de yasal dışı (kamu güvenlik) tehditi oluşturan yabancılar,
 • Türkiye’de ikamet veya çalışma izni bulunan fakat; adli yada idari suç işleyen yabancılar,
 • Türkiye’de ikamet veya çalışma izinsiz yaşayan ve adli yada idari suç işleyen yabancılar,
 • Türkiye’de Geri Gönderme Merkezi tarafından 15 gün içinde ülkeyi terket tebliğ alan çıkış yapmayan yabancılar,

Türkiye’de DEPORT (Giriş Yasağı) Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde çıkarken hakkınızda hava limanı yada hudut sınır kapılarından çıkarken pasaportunuza konulmuş olan (DEPORT) Giriş Yasağı kaldırma konusundan yapılacak işlemler değişkenlik göstermektedir.

Belirli giriş yasaklarında süresi bittiğinde herhangi bir işlem yapılmadan Türkiye’ye direk giriş yapılabilmektedir. Bazı giriş yasaklarında ise; “özel meşruhatlı vize” almadan ülkeye asla giriş yapılamamaktadır.

Özel Meşruhat Vizeler Nelerdir?

 1. Evlilik Vizesi
 2. Öğrenci Vizesi
 3. Çalışma İzni Vizesi

Özel Meşruhatlı Vizeye Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz meşruhatlı vize veya istizanlı vize çeşitlerinden birine başvuru yapmadan önce mutlaka pasaport tahdit kodu sorgulama yada giriş yasağı sorgulama yapmadan başvuru yapmayınız. 

Şu konuda sizi ayrıca bilgilendirmek isteriz ki; yukarıda bahsedilen özel meşruhatlı vize türlerine başvuru yapıldığı takdir de %100 “DEPORT KALDIRMA” yani  “GİRİŞ YASAĞI” kaldırma hakkı sağlayacağı hakkında kesin kanun maddesi bulunmamaktadır. Ayrıca bazı giriş yasakları mahkeme yolu ile de kaldırılabilmektedir.

Türkiye’den sınır dışı edilen yabancılara; 3 aydan başlayan ve süresiz olmak üzere ülkeye giriş yasağı uygulanabilmektedir. İşlediği suça bağlı olarak ortalama verilen giriş yasakları 3 ay ile 5 yıl arasında değişmektedir.

Türkiye’ye giriş yasağınız ne zaman biteceği veya hangi tahdit kodları ile sınır dışı edildiğinizi 24 saat içerisinde öğrenmek istiyorsanız. Hemen bizi arayabilirsiniz. 

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar Muhabbat hanım; tabiki ceza parası ödemeden çıkmış yani vize ihlali nedeniyle deport olan yabancı vatandaşların tekrar Türkiye’ye girmesi için gerekli olan deport kaldırma / giriş yasağı kaldırma işlemini yapmaktayız. Ofisimize gelerek yada 0532 463 2939 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

 1. Shenol diyor ki:

  2007 senesinde Istanbula giris yaptim ve 2016 senesinde kendi istegimle cikis yaptim ve bu 9 senede kacak durumda kaldim o sebeple deport oldum ve tekrar giris yapmak istiyorum ve hicbir sekilde suca falan karismadim yardimci oldugunuz icin simdiden tesekkurler… IKA DANISMANLIK calisanlarina.

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar
   Sayın Shenol; Tabiki; Türkiye’ye giriş yasağınızın kaldırılması konusunda sizlere %100 güvenilir ve garantili deport kaldırma / giriş yasağı kaldırma yapabiliriz. Lütfen bize şirket telefonumuz olan 0505 67 69 08 nolu telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar
   Sayın Murat; Türkmenistan’dan çıkışınızla alakalı bizim Türkiye’den bir işlem yapmamız mümkün değildir. Ülkenizdeki gümrük ve çıkış işlemleri konusunda yetkili merci ülkenizdir. Türkiye’den deport olmadıysanız Türkiye’ye 30 günlük vize muafiyeti ile yada şartlı giriş ile girebilirsiniz. Ceza parasını ödemeniz sizleri kurtarmıyor her zaman önemli olan kalınan süre ve uyulmayan kurallardır.

 2. Melıke diyor ki:

  Iyı günler bırşey öğrenmek ıstıyorum sızden.Ben Türkiyede evlıyım geçen sene eşımle Konyaya gıttık gezme amaçlı ve kısacası taksıcıdan muzuklı ortama göturmesını ıstedık ve bız 4 kışıydık eşımın arkadaşı ve sevgılısı.ve bızı canlı müzuklı yere göturdu bız daha ıçerı gırmeden orayı polıslar bastı ve bızıde aldılar eşımı dınlemeden karakola göturdular eşımı ıçerı bıle almadılar ve polıslar kafalarına göre yazıp çızmışlar orda çalışıyorlar dıye ve benım aıle ıkamet ıznımı ıptal etdılar 15gun ıçerısınde terke davet dıye evrak verdılar bız avukat tuttuk bışey yapamadı ancak paralarımızı aldı ve kaçak kaldım.sızden rıcam yorumlarınızı okudum neyapmamızı önerırsınız.teşekkur ederım.Saygılar

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; Size telefonda söylemiştik, sizin doğru ve hatasız işlem yapabilmek için pasaport deport sorgulaması yapılması gerektiğini söyledim. Daha öncede boşa para harcamışsınız, bu sefer de boşa zaman ve para harcamayın diye pasaport sorgulaması yaptırmanız gerekiyor.

 3. Orhan diyor ki:

  Merhaba ben Azeri vetandaşim ben deport oldum sinirda param yetmedi cezani odeyemedin o yuzden, istanbulda oturma izni yapacagdim ama yapamadim evrklar eksik oldu , Turkiyeden cikarken kaldikim sure bitmisdi cezani ideyemedim parm yetmedi simdi nasil deportu kaldira bilirim ? Nereye gidiyim yardimci olurmusunuz ?

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar; sadece ceza parası ödeyemediğinizden sınır dışı olduysanız, çalışma izni başvurusu size yardımcı olacaktır. Yine de kafanızda soru işareti var ise pasaport deport sorgulaması yaptırabilirsiniz. Unutmayın ki! Erkekler için deport kaldırmada ev hizmetleri işe yaramıyor. Ticari bir işyerinden çalışma izni başvurusu yapılmalıdır. Ayrıca bilginiz de olsun! “Her giriş yasağı kodunu çalışma izni kaldırmaz”

 4. SAMİR diyor ki:

  MERHABA BEN CEZA PARASIN ÖDEMEDİĞİM İÇİN 5 SENE DEPORT ALDIM VE 4 SENE SORA DAVETİYE GÖNDERDİLER GERİ GELDİM SINIR KAPISINDA PARA CEZASIN ÖDEDİM VE 10 GÜN İÇİNDE İKAMET İZNİ ALMALIYDIM DOLANDIRILDIM NE YAPA BİLİRİM

 5. Aynur diyor ki:

  iyi gunler 2014yilinda 1aydan fazla kaldiğim için giriş yasaki koyuldu para ödemedim.2017yilinda yeniden gittim havaalanindan giriş yapamadan geri çevirdiler beni.şimdi 2017de gittiyim için süre ne zamandan hesaplanir.yoksa bitmişmi sürem.

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Değerli ziyaretçimiz; neyi hesaplamaya çalıştığınızı anlayamadık. Ceza parası ödemeden Türkiye’ye giriş yapmanız mümkün değildir. Öncelikle konulan tahdit koduna uygun meşruhatlı vize alarak Türkiye’ye giriş yaparken ceza parası ödeyerek giriş yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın