Deport Kararı – Türkiye’ye Giriş Yasağı Kaldırma

Hakkında deport kararı verilmiş ve/veya deport (sınır dışı) olan yabancılar Türkiye’de kalabilir ya da tekrar ülkemize geri dönebilmektedir.

(!) Türkiye’de kaçak yaşayan yabancıların deport (sınır dışı) kararını kaldırma işlemlerini avukatlarımızla güvenle ve garantili olarak yapıyoruz. Alanında uzman göç danışmanları ve avukatlarımızdan oluşan profesyonel kadromuzla dosyalarınızı hazırlıyoruz.  

(!) 6458 sayılı Af niteliği taşıyan kanun kapsamında yurt dışına çıkış – giriş  yapmak isteyen yabancıların işlemlerini ve tekrar ikamet izni almasını sağlıyoruz. Sınır dışı (deport) edilmiş olan kişilerin pasaport kontrolü sağlanarak Türkiye’ye geriye garantili gelebilmesi ilgili size en uygun vize ve gerekli dosyayı düzenliyoruz.

Türkiye’de ikamet izinsiz konumda yakalanan, kamu düzeni, kamu ahlakı, kamu sağlığı ve genel güvenlik gibi nedenlerle, ülke açısından sorun oluşturan durumlarda, Türkiye de yasal ikamet şartlarını yerine getirmeyen yabancıların ulusal ve uluslararası mevzuat hükümleri doğrultusunda durumları değerlendirilmek suretiyle sınır dışı işlemleri yapılmaktadır.

Yabancının karışmış olduğu durum değerlendirilerek sınır dışı (deport) yapılan söz konusu yabancılar hakkında içinde bulundukları duruma göre;

 – Vize/ikamet ihlali yapması ve bu ihlalden kaynaklanan cezalı ikamet harcını ödememesi,

 – Hakkında adli işlem yapılması,

– Ceza evinden tahliye olması,

– Fuhuş yapması veya yaptırması ile kamu sağlığını tehdit edici durumda olması,      

Kaçak çalışması veya ülkemizde geçimini sağlayacak parası olmayıp, yasa dışı faaliyetler içerisinde bulunabilecek olması gibi gerekçelerle belirli sürelerle ülkeye girişlerini engelleyici tedbirler alınmaktadır. 
 – Hakkında Türkiye’ye süreli girişyasağı kararı alınmış bir yabancı yasak süresi içerisinde tekrar ülkemizegelmek istediğinde, kendi ülkesinde bulunan Türk dış temsilcilikleriaracılığıyla ülkemize geliş amacı doğrultusunda, özel meşruhatlı vize talebinde bulunması halinde durumu değerlendirilerek özel vize ile ülkemize giriş yapabilmektedir.

İKA Yabancı Hukuk Danışmanlık olarak yabancı oturma izinleri ve çalışma izinleri ile alakalı Türkiye geneli tüm müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.