Çalışma izni kolay nasıl alınır

Çalışma Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019 yılında en kolay yabancı işçi için çalışma izni vizesi alınan ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. 

İstanbul Kariyer Akademi Danışmanlık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir çalışma izni vize danışmanlık şirketidir. Çalışma izinleri uzmanlık alanlarımızın en başında olup işlemlerinizde size özel %100 gizlilik çerçevesinde hizmet vermekteyiz. Sizde çalışma izni teşvikleri ve fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.

Yabancı uyruklu işçi (çocuk,bebek,yaşlı ve hasta bakıcı) veya ticari personel için çalışma izni alma konusunda en önemli kriter işçinin bir işvereni olması kesinlikle zorunludur. Yabancı kendisi için kendi başına çalışma izni başvurusu yapamaz!

Türkiye’de çalışma vizesi yurt içi veya yurt dışından e-imza ile çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

YURT İÇİ ÇALIŞMA VİZESİ BAŞVURU

Yurtiçi çalışma izni başvurusu dediğimiz konu Türkiye’de geçerliliği en az 6 ay olan ve aktif devam eden ikamet yani oturma izni kartı bulunan yabancı personel için; işveren sahibi olduğu e-imza ile e-devlet üzerinden ecalismaizni uygulamasına giriş yaparak yada alanında uzman danışmanlık şirketinden profesyonel hizmet alarak çalışma izni başvuru formu eksiksiz doldurmalı ve belgeleri pdf formatında doğru olarak yüklemelidir. 

2019 yılı itibari ile yeni gelen kanunla; önceden gönderilmesi zorunlu olan  sisteme girilen pasaport fotokopisi, ikamet izni kart fotokopisi, işverenin nufüs cüzdanı fotokopisi gibi belgelerin artık posta ile gönderilmesine gerek kalmamıştır.

Yabancı eleman çalıştırmak isteyen işverenlere; en önemli tavsiyemiz yabancı işçinin çalıştırılacağı sektörün değerlendirme kriterlerini iyi öğrenmeli ve ona uygun çalışma izni başvurusu yapmasıdır.

Yurt Dışı ÇALIŞMA VİZE BAŞVURUSU

Yurt dışı çalışma izni başvurusu; ülkesinde bulunan yabancı Türkiye’de ev hizmetleri yada sektörel (turizm, eğitim, sağlık, eğlence vb.) sektöründe çalışma vizesi ile çalıştırılmak isteniyorsa ön başvuru yabancının daimi ikamet ettiği yada yasal izinle ikamet ettiğini ülkedeki Türk dış temsilciliklerine başvuru dilekçesi ve iş sözleşmesi ile başvuru yapılarak 2019 ile başlayan referans numarası alındıktan sonra ecalismaizni üzerinden e-imza ile başvuru yapılabilir.

Çalışma izni vizesi başvurusu için istenen gerekli belge ve evraklar yabancının çalıştırılacağı sektöre değişmektedir. Aynı şekilde çalışma izni değerlendirme kriterleri de farklılıklar göstermektedir.

Yurt içi veya yurt dışı başvuruların tamamında yabancı için ilk başvuruda süreli olarak genellikle 1 yıllık çalışma izni verilmektedir. Sonraki yıllar 2,3 yada süresiz olarak çalışma vizesi alınabilmektedir.

ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURU HİZMETLERİMİZ

Ev veya ticari kuruluşlarda çalışma izni ile yabancı işçi çalıştırmak isteyen işverenler öncelikle e-imza sahibi olması gerekmektedir. 

Çalışma izni başvurusu kendisi yapacak işverenlerin en çok dikkat etmesi gereken konu, sektöre ve yurt içi – yurt dışı olmasına göre yabancı çalışma izni işlemleri değişkenlik göstermektedir.

Çalışma izinleri başvurusu e-devlet veya çalışma bakanlığı sayfasındaki ecalismaizni uygulaması üzerinden e-imza giriş ile yapılmaktadır.

Yabancı çalışma izni başvurusu için verdiğimiz hizmetler;

  • Yabancı çalışma izni alma için gerekli kriterler sağlanıyor mu? Ev hizmetleri ise; kriterlere uyuyor musunuz! Sektörel ise; şirketiniz kriterlere uyuyor m?! uzmanlarımız tarafından inceleniyor.

  • Yabancı çalışma izni başvurusu için gerekli dosyanın hazırlanması ve takibi,

  • Yabancı çalışma izni için zorunlu olan başvuru dilekçe ve iş sözleşmenin hazırlanması,

  • Konsolosluğa referans numarası için teslim edilmesi zorunlu olan çalışma izni başvuru dilekçesi ve iş sözleşmesinin teslim edilmesi,
  • ecalismaizni uygulaması üzerinden ister ofisinizde, isterseniz ofisimiz de sizlerle birlikte online başvuru girişinin yapılması,

  • Çalışma Bakanlığı nezdinde devam işlemlerin takip edilmesi ve sonuçlandırılmasıdır.

  • Size özel İzin sonrası da hizmetlerimiz Bilgilendirme ve Hatırlatma ile devam etmektedir.

Yabancı çalışma izni başvuru dosyanızı alanında uzman ekibimiz tarafından doğru olarak hazırlanır ve başarılı bir şekilde takip edilerek sonuçlandırılır.​

YABANCI BAKICI ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURU yabancı işçi çalışma izni başvuru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir