Türkiye’de ev hizmetleri sektöründe çalıştırmak istediğiniz yabancı bakıcı, dadı, bebek bakıcı, çocuk bakıcıhasta bakıcı veya yaşlı bakımıişlerinden birinde çalıştırılmak istediğiniz; yabancı uyruklu vatandaşlar için yurt içi veya yurt dışından başvuru ile çalışma izni alıyoruz.

HEMEN BAŞVURU

Türkiye’de hastane, poliklinik vb. özel Sağlık kuruluşlarında çalıştırılmak istenilen yabancı uyruklu doktor, hemşire vb. diğer meslek sahibi yabancılar için öncelikli Sağlık Bakanlığından ön izin belgesi alması gerekmektedir.

Geçmiş dönemlerde yabancılara yasak olan meslekler dahilinde bulunan doktorluk mesleği ülkemizde serbest hale getirilmiştir. 

HEMEN BAŞVURU

Eğitim sektöründe çalışacak yabancılara çalışma izni verilmesinde bir takım düzenlemeler getirilmiştir. Buna göre;

  • Özel eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalıştırılacak yabancılara izin verilirken kurumun öğrenci sayısı ve Türk personel sayısı göz önünde bulundurulacak
  • Özel eğitim kurumlarının yurt dışında şubesi bulunması ve yabancı öğrencisi olması durumunda ise yukarıdaki kısıtlama kolaylaştırılacak.
  • MEB den ön izin almış öğretmenler için çalışma izni kriterlerinde değişiklik olmamıştır.
hemen başvuru

Türkiye’de turizm sektöründe çalıştırmak istenilen yabancılara; Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli turizm işletmeleri, tatil köyleri, eğlence sektörü, animasyon ekibi ve organizasyon firmasının işlerinde çalıştıracağınız işlerde yada uzmanlık ve ustalık gerektiren hallerde istihdam edilecek yabancılar için en az on (10) Türk vatandaşı çalıştırılması halinde, her bir yabancı için ayrı ayrı beş (5) Türk vatandaşı istihdamına ilişkin kota ayrıca uygulanmamaktadır.

hemen başvuru

Detaylı bilgi ve başvuru için bizi arayabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru için bizi arayın.