Ç141 Tahdit Kodu Nedir?

Ç-141 Tahdit Kodu “Türkiye’ye Girişi Bakanlık İznine Tabi Yabancı” tahdit kodudur. Türkiye’de yada yurt dışında Türkiye aleyhine işlemiş olduğu adli yada idari kanun ihlalinden dolayı ülkemize girişi “İÇİŞLERİ BAKANLIĞI” tarafından yabancının pasaport bilgilerine (DEPORT) yani Türkiye’den sınır dışı edilirken yada giriş yapmadan önce alınan istihbarat bilgisi doğrultusunda “Gümrük Muhafaza Müdürlüğü” tahdit kodu uygular.

Yabancının Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

Ç141 tahdit kodu yada diğer tahdit kodları genellikle T.C. bakanlığı izni ile kaldırılır ve girişine izin verilir. Bakanlıktan alınacak mahkeme kararı yada özel izinle kaldırılır. Hızlı ve yasal giriş yasağı kaldırılması konusunda sizlere alanında uzman ekibimizle profesyonel hizmet vermekteyiz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhaba Maya hanım; Ç-141 tahdit kodu ”Ülkemize Girişi Bakanlık İznine Tabi Yabancılar” dır. Ülkemize tekrar girişinizin sağlanabilmesi konusunda gerekli işlemlerle ilgili 0532 463 2939 nolu telefonlarımızdan göç uzmanlarımızla iletişim kurmanız gerekmektedir.

  • İka Danışmanlık diyor ki:

   Merhabalar öncelikle bahsettiğiniz Ç-141 tahdit kodu önemli bir kod ve açılımı girişi bakanlık iznine tabi kişiler demektir. Bu kod genellikle ülkemize girişi yada kalması şüpheli tehdit eden kişiler olarak bilinmektedir. Bu kodun dışında başka bir kod olmadığına emin misiniz. Dilerseniz pasaport deport sorgulama ile hakkınızdaki tahdit kodlarını sorgulaması yapabiliriz.

 1. feruze diyor ki:

  merhabalar ç141 kodu koyulmuş biriye , yanında bebekle beraber havalınmanıda bekliyo giriş yapamiyo turkiye, ama onun turkiyede kuçuk kızı var annesini 1,5 sanadır gormeyo , annesi 2 kez giriş yapmaşa çalışdi ama giramiyo , lutfan yardem edın ne yapması gerekejak

Bir cevap yazın