Ç136 Tahdit Kodu Nedir?

Ç-136 Tahdit Kodu “Sınırdışı (DEPORT) Seyahat Masrafı” tahdit kodudur. Türkiye’den vize ihlali, kaçak çalışma, hırsızlık, fuhuş vb adli veya idari suç işlemiş olduğu tespit edilen ve kanun ihlalinden dolayı ülkemizden sınır dışı edilirken yapılmış olan uçak bileti vb. masrafların olmasından dolayı “İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI” “GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ” tarafından yabancının pasaport bilgilerine (DEPORT) yani Türkiye’den sınır dışı edilirken “Gümrük Muhafaza Müdürlüğü” tahdit kodu uygular. Bir diğer adı ise “KAMU ALACAKLARI” olarak geçmektedir.

Yabancının Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

Ç136 tahdit kodu yada diğer tahdit kodları genellikle T.C. bakanlığı izni ile kaldırılır ve girişine izin verilir. Bakanlıktan alınacak mahkeme kararı yada özel izinle kaldırılır. Hızlı ve yasal giriş yasağı kaldırılması konusunda sizlere alanında uzman ekibimizle profesyonel hizmet vermekteyiz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.