Ç120 Tahdit Kodu Nedir?

Ç-120 Tahdit Kodu “Vize ve İkamet İhlali Nedeniyle, Cezalı İkamet Harcı ve 5 Yıl Giriş Yasağı” tahdit kodudur. Türkiye’de vize muafiyetinden daha fazla ikamet izinsiz olarak yaşamış veya kaçak yollarla Türkiye’ye girdiği tespit edilen vb. kanun ihlalinden dolayı (DEPORT) sınır dışı edilirken idari para cezasını ve vize ihlali cezasını ödemeden sınırdan çıkarılan yabancılara ülkemize 5 yıl boyunca giriş yapmaması üzerine “İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI” “GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ” tarafından yabancının pasaport bilgilerine Türkiye’ye giriş yapmaması üzerine “Gümrük Muhafaza Müdürlüğü” tahdit kodu uygular. 

Yabancının Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

Ç120 tahdit kodu yada diğer tahdit kodları genellikle T.C. bakanlığı izni ile kaldırılır ve girişine izin verilir. Bakanlıktan alınacak mahkeme kararı yada özel izinle kaldırılır. Hızlı ve yasal giriş yasağı kaldırılması konusunda sizlere alanında uzman ekibimizle profesyonel hizmet vermekteyiz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.

    • İka Danışmanlık diyor ki:

      Merhabalar Değerli Ziyaretçimiz; Ç120 tahdit kodu ile biten sürenizde ziyade Türkiye’ye tekrar vizeli yada vizesiz olarak vize muafiyeti ile giriş yapıp yapamacağınızı garantili ögrenmek için öncelikle pasaport deport sorgulama işlemi yapılması gerekmektedir. Hakkınızda konulan tahdit kodlarının kalkmış ve nasıl gireceğiniz ile ilgiliz güvenilir bilgiyi size bu şekilde sunabiliriz.

Bir cevap yazın