Ç116 Tahdit Kodu Nedir?

Ç-116 Tahdit Kodu “Genel Ahlak ve Kamu Sağlığını Tehdit Eden Yabancılar 1 Yıl Giriş Yasağı” tahdit kodudur. Türkiye’de çalışma izni ile yada izinsiz fuhuş veya kons adı altında ev vb mekan içerisinde çalıştığı kontrol esnasında tespit edilen yada ihbar, şikayet üzerine anlaşılan hastalık taşıyan yabancı ihlal ettiği kanun nedeniyle varsa ikamet izni iptal edilerek ülkemizden 1 yıllık “İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI” “GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ” tarafından yabancının pasaport bilgilerine Türkiye’ye giriş yapmaması üzerine “Gümrük Muhafaza Müdürlüğü” tahdit kodu uygular.  

Yabancının Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

Ç116 tahdit kodu yada diğer tahdit kodları genellikle T.C. bakanlığı izni ile kaldırılır ve çıkışına izin verilir. Bakanlıktan alınacak mahkeme kararı yada özel izinle kaldırılır. Hızlı ve yasal giriş yasağı kaldırılması konusunda sizlere alanında uzman ekibimizle profesyonel hizmet vermekteyiz.

iKA Yabancılar Hukuk Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir danışmanlık şirketidir. Türkiye’de yaşayan yabancılara göç idaresi işlemlerini %100 gizlilik çerçevesi içerisinde yapmaktayız. Size ve ülkenize özel imkân ve avantajlarından faydalanmak için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın